Przejdź do treści

Zwiedzanie nadmorskiej miejscowości i gabiony

W zeszłym tygodniu musiałam się wybrać do sklepu z ogrodzeniami. koniecznie musiałam kupić dwadzieścia metrów nowej siatki. Powodem było uszkodzenie mojego dotychczasowego ogrodzenia. Bardzo mocno się wygięło i niezbyt to ładnie wyglądało, wręcz szpeciło mój ogród.

Dobrze wykonane gabiony są świetnym ogrodzeniem

gabionyA takie sprawy lepiej załatwiać od razu, jak się ma czas. Potem można mieć ważniejsze rzeczy na głowie. Musiałam jechać więc do centrum Gliwic, tam właśnie znajduje się najbliższy sklep z ogrodzeniami. Myślałam, że dość szybko znajdę to po co przyjechałam i będę z powrotem za godzinę. Ale nie, jak się okazało w sklepie była zorganizowana prezentacja odnośnie nowych ogrodzeń, a raczej nowościach w już istniejących ogrodzeniach. Pod lupę były wzięte ogrodzenia gabionowe. Stworzono nowe wzory tego typu ogrodzeń. Sprzedawca, który prezentował je, pokazywał w szczególności jak przebiega taki montaż ogrodzeń. Potem zwracał uwagę na to jakie elementy powinny być umieszczane wewnątrz takiego ogrodzenia. Pomimo, iż one przypominają tak jakby wielki koszyk, to nie można tam wszystkiego włożyć. Solidnie wykonane gabiony są też pewnego rodzaju delikatnym ogrodzeniem w porównaniu z innymi typami. Zaraz obok były prezentowane ogrodzenia panelowe i ta prezentacja zaciekawiła mnie bardziej. Może dlatego, że polegała na pielęgnacji tego typu ogrodzeń, a ja mam od ulicy takie ogrodzenie i z ciekawości przystanęłam na dłużej i bacznie przyglądałam się jak sprzedawca zabezpiecza panele drewniane. udzielał on też rad jak właściwie powinna być wykonana podmurówka betonowa, która w większości płotów stanowi ich integralną część.

To już mnie raczej nie interesowało, więc poszłam po moje dwadzieścia metrów siatki. Do domu wróciłam po dwóch godzinach, zamiast po jednej. Pierwszy raz był tam taki pokaz.