Przejdź do treści

Zepsute wrzeciono? Naprawy cnc potrzebne natychmiast

Jestem osobą opanowaną, dlatego zarządzam pracą ludzi. Taka jest moja profesja. Wykorzystuję ich potencjał, umieszczam na odpowiednich stanowiskach, łagodzę konflikty w grupie i zaradzam kryzysom. Jestem na straży, gdy w firmie dzieje się coś złego. To do mnie należy koordynacja działaniami, to ja muszę być pod telefonem dwadzieścia cztery godziny.

Jak ważne jest szybkie naprawienie wrzeciona?

naprawa wrzecionW ostatnich dniach bardzo dobrze sprawdziłam się na swoim stanowisku, upewniając się, że jestem na dobrym miejscu. Popsuło się wrzeciono. Niby nic, a jednak. Dla naszej firmy, gdzie produkcja idzie non stop, każda zepsuta maszyna cnc to niemały problem. Potrzebujemy dobrego serwisu. Gdy po ostatniej konsultacji okazało się, że to na pewno wrzeciono musiałam szybko dowiedzieć się co to jest. Nie jestem mechanikiem, ja tyko koordynuję pracami, a to wrzeciono mogło kosztować nas godziny pracy. Czasem na produkcji to ogromne pieniądze. Gdy tylko usłyszałam jak jeden mechanik mówił do drugiego, że ściągnął pokrywę wrzeciennika i nie jest ciekawie, w internecie szybko sprawdziłam hasło: naprawa wrzecion. Naprawdę nie chciałam przekazywać złych wiadomości mojemu szefowi. Liczyłam, że uzdolnieni serwisanci poradzą sobie z usterką. Mechanika precyzyjna nie wymaga jednak tylko młotka, i to mnie martwiło. Wrzeciona, elektrowrzeciona, przezwojenie – te wszystkie słowa sprawiały, że zaczynałam się trochę czuć bezradna. Niepotrzebnie, bo za chwilę usłyszałam, że to drobnostka, że za kilka chwil maszyna znów będzie działać…

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w życiu przychodzą takie chwile, gdy zupełnie nie mamy wpływu na to co się wydarzy. Gdy zepsuje się coś co wymaga kilkudniowej naprawy to nic nie można zrobić. Tylko cierpliwość. Na szczęście są to wypadki bardzo rzadkie i w ubezpieczone.