Przejdź do treści

Zdobnicze elementy bruku

Kostka brukowa jest podstawowym elementem każdego bruku. Sam bruk to bardzo dobry pomysł na to, aby każda droga dojazdowa była odpowiednio twarda dla samochodu. Kostką brukową utwardzamy podjazdy, podwórka i inne przeznaczone dla aut drogi bite. Ale sama kostka jest niejako nudna, szara i często po prostu brzydka. 

Droga brukowa może być atrakcyjna

świecąca kostka brukowaSama atrakcyjność drogi brukowej najczęściej sprowadza się do tego, że jest przede wszystkim twardym i stabilnym podłożem podjazdowym. Czasem, kostka brukowa układana jest w fantazyjne mozaiki, ciekawe, kolorowe wzory, nawet (już rzadziej) naturalne postaci, czy krajobrazy. Ale to tylko kostka, widoczna jedynie w dzień. Kiedy przychodzi noc, nic nie widać i nawet najbardziej fantazyjne wzory ukrywa nocny mrok. Jest jednak sposób, aby nieco ożywić nasz podjazd i sprawić, że stanie się nie tylko piękny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Może nam w tym pomóc świecąca kostka brukowa, którą montuje się pomiędzy stałą, betonową kostką. Takie świecące kostki można układać w różnorodne wzory. Najczęściej jednak świecącą kostkę brukową układa się po bokach drogi, aby oświetlała sam podjazd dla samochodu, oraz dla pieszych użytkowników tej drogi. W ten sposób nie trzeba montować lamp, sama kostka doprowadzi nas do domu w najbardziej ciemną noc. Świecąca kostka jest wykonywana w formie odlewu w który zatapia się elektronikę, co przedkłada się na najlepszą odporność na wilgoć i inne czynniki. Kostka jest też odporna na zgniatanie. Nie trzeba się martwić, że się nagle rozbije.

Świecącą kostkę brukową produkuje się w kilku podstawowych kolorach podświetlenia. Są to biały, niebieski, zielony, czerwony i żółty. Gwarancją dobrego i oszczędnego światła jest oświetlenie LED. Takie oświetlenie może służyć przez lata.