Przejdź do treści

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej w większości są to zabiegi nieinwazyjne i bezpieczne. Wśród nich znaleźć można m.in. zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, którego działanie jest naprawdę korzystne, a efekty szybko widoczne.

Kwas hialuronowy jako sposób na pozbycie się zmarszczek

medycyna estetycznaZmarszczki pojawiają się u każdego i jest to naturalne – wraz ze starzeniem się skóry, staje się ona mniej jędrna, przez co tworzą się zmarszczki. Nie trzeba jednak godzić się na zmarszczki – można je likwidować i zapobiegać im, stosując zabiegi medycyny estetycznej. Zmarszczek można pozbyć się naturalnie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu substancji, która w każdym żywym organizmie występuje fizjologicznie. Mowa o kwasie hialuronowym. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest to, że wiąże on wodę. 250 cząsteczek wody może zostać związanych przez kwas hialuronowy (zaledwie jedną cząsteczkę tego kwasu!). Dzięki takiemu zabiegowi skóra stanie się nie tylko jędrna, ale przede wszystkim naciągnie się, będzie sprężysta, przez co zmarszczki znikną. To właśnie dlatego medycyna estetyczna korzysta z takiej substancji jak kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy traktowany jest jako naturalny wypełniacz. Substancję podaje się do głębszych warstw skóry, dzięki czemu działanie kwasu utrzymuje się znacznie dłużej. Kwas hialuronowy może pomóc w pozbyciu się zmarszczek w wielu miejscach. Na pewno za pomocą kwasu hialuronowego można pozbyć się zmarszczek w okolicy oczu, ust, brody, warg, policzków, skroni, uszu i nie tylko.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że po 10 – 12 miesiącach kwas hialuronowy będzie rozkładany w skórze, przez co efekty jego działania będą mniej widoczne. Wtedy należy zabieg powtórzyć, by znowu pozbyć się zmarszczek na dłuższy czas.