Przejdź do treści

Zastosowanie kredy technicznej

W wielu gałęziach przemysłu niezbędne są narzędzia umożliwiające trwałe i szybkie oznaczenie ładunku. Do tego celu można wykorzystywać etykiety lub stemple, jednak ich koszt w stosunku do trwałości jest niewspółmiernie wysoki. Dlatego nadal stosuje się znane od lat i sprawdzone metody. Jedną z nich jest oznaczenie za pomocą specjalistycznej kredy.

Kreda do oznaczeń

kreda technicznaPrzemysł budowlany, jak również transportowy i drzewny wymaga użycia odpowiednich narzędzi do oznaczeń. Stąd też używana do tej pory kreda techniczna nadal jest głównym wyborem osób pracujących w tych branżach. Pozwala ona na szybkie oznaczenie niemal każdej powierzchni. Można więc z powodzeniem używać jej na metalu, drewnie, tworzywach sztucznych i wielu innych. Jest także bardzo odporna na działanie warunków atmosferycznych. Aby ją zmyć, należy użyć specjalnych rozpuszczalników, lub zetrzeć ją używając siły. Z tego względu stosowana jest nawet przez nurków, gdyż pozwala oznaczać znajdujące się pod wodą obiekty. Produkowana jest w wielu kolorach, od białego, przez neonowe, aż po wrażliwe na światło UV. Dlatego też nadal cieszy się dużą popularnością ze względu na brak równie wydajnego i funkcjonalnego zamiennika. Ponadto jest tania i wystarcza na bardzo długo, co zmniejsza koszty przedsiębiorstwa. Jej szeroka dostępność jest kolejną zaletą stanowiącą o tym, dlaczego tak chętnie sięga się po ten materiał.

Kreda używana jest w wielu gałęziach przemysłu, jako idealne narzędzie do oznaczeń. Jej odpowiedni skład umożliwia pisanie nią po różnych powierzchniach, między innymi metalu i drewnie. Jest wodoodporna, więc wykorzystują ją także nurkowie. Producenci oferują ją w wielu kolorach, które zwiększają jej funkcjonalność. Brak efektywnego zamiennika sprawia, że cieszy się niesłabnącą popularnością.