Przejdź do treści

Zastosowanie cylindrów w celu zwiększenia mocy skutera

Jedną z najważniejszych części silnika w każdym motocyklu jest cylinder. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć cylindry standardowe oraz tuningowane. Sklepy oferują również specjalne zestawy, które służą do naprawy zepsutego cylindra motocyklowego.

Zestawy z cylindrami do skuterów – zwiększenie mocy

cylindry do skuterówGłowica cylindra może mieć różną objętość. Duże cylindry mają objętość nawet do 150 cm3. Oczywiście trzeba sprawdzić, czy cylinder odpowiada konkretnemu modelowi skutera. To można sprawdzić na stronie internetowej sklepów. Lepiej kupować towary tylko renomowanych marek, aby mieć pewność wysokiej jakości produktów. Są cylindry, które pasują do silników CBB z łańcuszkiem rozrządu. Dzięki takim cylindrom motor może zyskać zupełnie nową moc – będzie sprawniejszy, szybszy. Produkty tj. cylindry zazwyczaj sprzedawane są jako materiały kompletne, czyli już gotowe do założenia. W cylindrze znajduje się nie tylko głowica. Cylinder posiada również takie elementy jak: tłok, pierścienie, sworzeń, zabezpieczenie sworzenia, uszczelki i nie tylko. Warto też sprawdzić dokładne wymiary danego cylindra. Takie cylindry do skuterów kosztują nawet kilkaset złotych, ale oczywiście już za 100 zł można kupić dobry cylinder. Będzie on jednak wykonany z nieco niższej jakości materiałów. Produkty w sklepach są zawsze fabrycznie nowe. Trwałość wykonania zapewnia przedłużoną żywotność cylindra silnikowego. Cylinder sprawia, że moc wzrasta zazwyczaj o 30%. Oczywiście lepsze cylindry zwiększają moc skutera jeszcze bardziej. Ceny w sklepach internetowych dotyczą zazwyczaj całego kompletu.

Nie są to ceny za sam cylinder. Trzeba kupić komplet z głowicą, uszczelkami, tłokiem, pierścieniami i innymi elementami. Jest wiele marek oferujących profesjonalne cylindry. Zawsze należy je wybierać odpowiednio do modelu skutera.