Przejdź do treści

Zabezpieczone rozdzielacze elektryczne

Samo posiadanie przedłużacza na stanowisku pracy często nie ułatwia pracy tak, jakbyśmy tego chcieli. Używamy bowiem wielu różnych narzędzi elektrycznych, a każde wymaga stałego podłączenia do prądu w momencie w którym wykorzystywane jest do wykonywania konkretnych zadań na stanowisku pracy.

Nowoczesne rozdzielacze z bezpiecznikami

niezawodne rozgałęźniki elektryczneWszelkiego rodzaju trójniki i rozdzielacze są więc standardowym wyposażeniem na każdym stanowisku, a ich ilość i rodzaj głównie zależy od ilości sprzętu, jaką w danym miejscu wykorzystujemy. Niemal bez wyjątku są to niezawodne rozgałęźniki elektryczne, zabezpieczone tak przed uszkodzeniami, mogącymi powstać na miejscu pracy jak i przed tymi które wywołane są ogromnym obciążeniem. Rozdzielacze mają zawsze bezpieczniki, które chronią zarówno je, jaki i sprzęt do nich podpięty, przed przepaleniem czy przepięciem prądu, a wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją w której taki rozdzielacz uchronił sprzęt elektryczny przed uszkodzeniem tylko przez odłączenie dopływu prądu do urządzenia. Nie są one duże, a ich wielkość przede wszystkim uzależniona jest od ilości gniazd jakie posiadają. Najmniejsze rozdzielacze jakie wykorzystujemy mają trzy gniazda, aczkolwiek w wielu przypadkach używamy również długich rozgałęźników z dziesięcioma, lub więcej, gniazdami. Każde takie urządzenie ma te same dobre zabezpieczenia, a żadne nie ogranicza przepływu prądu tak jak ma to nieraz miejsce w prostszym, nieszczególnie jakościowym sprzęcie.

Rozdzielacze można dostać w każdym sklepie elektrycznym, w bardzo różnych wariantach, więc nietrudno kupić sprzęt spełniający dość wyśrubowane wymagania na placu budowy. Zazwyczaj cena dyktowana jest jakością, ilością zabezpieczeń oraz nowoczesnym wykonaniem, dlatego też lepiej zainwestować w sprzęt nieco droższy, choć lepszy.