Przejdź do treści

Zabezpieczenie paczki przeznaczonej do wysyłki

  • przez

Każdy z nas musi czasami wysłać paczkę. Niektórzy wysyłają jedną paczkę rocznie, niektórzy zaś po kilka dziennie. Niezależnie od tego, czy jest to paczka wielkości pudełka po butach, czy wielkości lodówki, należy zadbać o jej bezpieczeństwo.

Jak wiec skutecznie zabezpieczyć paczkę, by dotarła na miejsce w całości?

taśma plastikowaTu z pomocą przychodzą przeróżne metody: oklejanie za pomocą taśmy do pakowania, owijanie paczki w taśmę, okładanie papierem i zalepianie. Pomocne okazuje się nawet znalezienie widia do drewna i wykorzystanie jakiejś drewnianej konstrukcji. Jednak najczęściej spotykanym rozwiązaniem, które jest zarazem profesjonalne i wytrzymałe, jest taśma plastikowa, taśma poliestrowa lub taśma plastikowa WG. Wszystkie te taśmy zazwyczaj wykańczane są przy pomocy zapinek metalowych, a zabezpieczenie ładunku z wykorzystaniem taśm jest o wiele trwalsze i wygodniejsze przy transporcie, jak i rozpakowaniu. Po otrzymaniu taśmy wystarczy przeciąć i nie trzeba się z niczym męczyć. W standardowym zestawie do zabezpieczania paczek z wykorzystaniem plastikowych taśm powinna również znajdować się dobrej jakości bandownica. Bandownica to urządzenie, dzięki któremu możemy zacisnąć takie taśmy razem i zabezpieczyć poprawnie nasz ładunek, bez niej ciężko jest cokolwiek zrobić, gdyż nie ma innego sposobu na porządne złączenie obu końców taśmy. Jedynym wyjątkiem jest taśma plastikowa klejona, która nie zawsze jest łączona za pomocą metalowych lub plastikowych zapinek, lecz jest ona sklejana po naciągnięciu. Przykładem bandownicy jest bandownica do taśm PP. Pozwala ona odpowiednio na złączenie i zaciśnięcie taśm PP. Odbywa się to poprzez naciągnięcie taśm na kółka bandownicy, napięcie ich do odpowiedniego poziomu i zaczepienie taśm o zapinkę. Zapinka ta nakładana jest na taśmę i zaciskana przy pomocy odpowiednich narzędzi. Na koniec niepotrzebne odstające końce taśmy odcinamy i cieszymy się poprawnie zabezpieczoną paczką.

Jak się okazuje, odpowiednie zabezpieczenie paczki przeznaczonej do wysyłki nie jest wcale takie trudne. Czasami wystarczy odrobina kreatywności, rzecz jasna przy zastosowaniu odpowiednio wytrzymałych i przeznaczonych do tego materiałów.

Informacje pochodzą z http://trak24.com.pl