Przejdź do treści

Zabawka Mrówka – czy to dobry pomysł?

 

Nie wszystkie zabawki spotykają się z jednoznaczną akceptacją. Niektóre, ze względu na swoje nietypowe cechy, mogą zdobyć aprobatę jednych i spowodować niechęć drugich. Tak może się stać z zabawkowymi mrówkami oferowanymi przez firmę Hexbug.

Zabawkowe mrówki, które same się poruszają

zabawka mrówka hexbugNie są one być może zbyt atrakcyjne wizualnie, gdyż nie o to chodzi. One mają przypominać prawdziwe insekty i im się to udaje. Fajna zabawka mrówka hexbug stanowi świetny prezent dla każdego dziecka, które nie obawia się robaczków. Dzięki produktowi, który tu opisujemy, dziecko dowie się, w jaki sposób poruszają się mrówki w mrowisku. Wystarczy tylko umówić się z innymi dziećmi, które także mają taką zabawkową mrówkę. Następnie można umieścić je wszystkie razem na jakiejś ograniczonej przestrzeni i już można obserwować jak ciekawie się rozpierzchną. Będą biegały w tę i na zad, gdyż wyposażone są w czujnik, który informuje to małe urządzonko, kiedy ma skręcić, żeby nie zderzyć się z jakąś ścianą czy wzniesieniem na drodze. Czy dobrym pomysłem jest zakup takich zabawek jak mrówka firmy Hexbug? Mogą pojawiać się na ten temat różne opinie. Pewne jest natomiast to, że są to zabawki bezpieczne. Spotykają się też one z aprobatą wielu dzieci. Choć na pewno nie każdemu z nich się spodobają, to jednak wiele osób jest nimi zachwyconych. Oczywiście, jeśli dziecko boi się robaków, to nie ma sensu sprawiać mu takiej mrówki. Będzie bowiem na pewno przestraszone. Zabawka co prawda jest dużo większa niż zwykła mrówka, a poza tym oczywiście widać, iż jest ona jedynie sztucznych produktem.

Nie ma jednak sensu niepokoić dziecka, jeśli boi się ono takich robaczków. Kiedy jednak nie ma oporów przed nimi, to może być dla niego naprawdę nietypowy i zarazem świetny prezent. Dobrze jest zastanowić się, czy akurat danemu dziecku taka zabawka mrówka ma szansę się spodobać.