Przejdź do treści

Wzory i zdjęcia na suficie napinanym

 

Rozwój technologii przyczynia się do wzbogacenia asortymentu materiałowego dla budownictwa. Dzięki temu mamy szereg możliwości aby aranżować wnętrza w sposób najbardziej dla nas odpowiedni. Najważniejsze,że za estetyką idzie trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Przykładem jest technologia wykończeń sufitów i ścian powłokami napinanymi.

Dowolny nadruk na suficie

sufity z nadrukiemTradycyjne technologie wykonania sufitów bazujące na tynkach lub płytach gipsowych nie dają zbyt wielu możliwości uzyskania ciekawych efektów wizualnych i estetycznych. Raczej pozostaje tylko zabawa światłem i kolorami. Rzecz się ma zupełnie inaczej z sufitami napinanymi gdzie tych możliwości jest znacznie więcej. Wynika to z materiału na powłoki, który jest lekki, elastyczny, podatny na perforację wzorów, modelowanie i wykonanie dowolnego nadruku. Powłoki sufitowe wykonane z folii PCV świetnie nadają się na wykonanie na nich dowolnego nadruku. Klient może zażyczyć sobie wykonanie na suficie np. logo firmy, a właściciel mieszkania zdjęcia z wakacji. Istnieje tutaj totalna dowolność i wszystko zależy od klienta. Bardzo ciekawie prezentują się sufity z nadrukiem zdjęcia trójwymiarowego. Uzyskany efekt 3D powiększa optycznie pomieszczenie oraz stanowi niebanalny efekt dekoracyjny. Obecnie sufity napinane z nadrukiem są propozycją dla klientów planujących większy wydatek gdyż za metr kwadratowy powłoki trzeba zapłacić ponad 200 złotych.

Sufity z nadrukiem w połączeniu z proponowanym przez producentów oświetleniem dają wspaniałe efekty w postaci np. bardzo modnego wariantu gwieździstego nieba. Sufity napinane ze względu na estetykę, szybkość montażu i trwałość zyskują coraz więcej zwolenników. Ich żywotność obliczona jest na 10 lat gwarancji przy czym jak podkreślają eksperci może służyć znacznie dłużej utrzymując swoje wszystkie walory estetyczne i wytrzymałościowe.