Przejdź do treści

Wytrzymały sprzęt do siłowni ulicznej

Zestawy do treningu ulicznego, nawet najprostsze, były jednym z najlepszych rodzajów wyposażenia, używanych do rekultywacji nieużytków na terenach osiedli. Były one również bardzo dobrym sposobem na zachęcenie młodych ludzi do zainteresowania się rekreacją fizyczną, dlatego też pojawiały się w nawet niewielkich miasteczkach coraz częściej.

Urządzenia do ćwiczeń ulicznych

street workout producentSprzęt do tworzenia siłowni ulicznych i zewnętrznych placów treningowych nie należał do szczególnie skomplikowanych urządzeń sportowych, gdyż przeznaczony był przede wszystkim dla amatorów, chcących zapoznać się z podstawowymi ćwiczeniami, lub też rekreacyjnie utrzymywać kondycję w dobrym stanie. Nie oznaczało to jednak iż były to urządzenia o niskiej jakości, gdyż takowe nie byłyby zbyt dobrym wyborem do siłowni mieszczącej się na otwartym powietrzu. Same urządzenia były bardzo modularne, i mogły być składane w zestawy dowolnie wybrane przez nabywcę. Każde urządzenie street workout producent również instalował na życzenie w wybranym miejscu, zazwyczaj bez pobierania za taką usługę dodatkowych opłat. Wiele miast wybierało więc takowe urządzenia jako sposób na zagospodarowanie nieużywanych części parków i skwerów, gdyż niemal od razu znajdywali się stali bywalcy, często używający sprzętów o dowolnych porach. Mimo prostoty i nieskomplikowanej, odpornej na uszkodzenia konstrukcji, urządzenia siłowni zewnętrznych były również dobrym sprzętem do wykonywania bardziej złożonych i rozbudowanych treningów siłowych.

Wykorzystywane więc były zarówno przez amatorów, jak i przez zaawansowanych entuzjastów wysiłku fizycznego, jak i zawodowych sportowców z okolicy. Szczególnie popularne były natomiast w miejscach, w których okoliczni entuzjaści nie posiadali dostępu do komercyjnych siłowni.