Przejdź do treści

Wytrzymałe buty na każdy teren

Standardowe mecze asg zazwyczaj są organizowane na dobrze znanym terenie, starych fortach, nieużytkach, czy choćby w nieuczęszczanych częściach lokalnych lasów. Do takich strzelanek zazwyczaj nie jest potrzebny jakiś bardzo specjalistyczny ekwipunek, gdyż odbywają się one najczęściej przy sprzyjającej pogodzie.

Buty taktyczne na każdą pogodę

wodoodporne buty taktyczneSchody zaczynają się w momencie, gdy jakaś strzelanka odbywa się w trakcie złej pogody, czy na terenie wymagającym użycia odpowiedniego obuwia. Mimo iż większość graczy asg silnie stylizuje stroje, upodabniając się do członków formacji wojskowych, to jednak nie dobierają oni sprzętu wedle terenu, na jakim grają, a wyłącznie wedle wyglądu. Starsi i bardziej doświadczeni gracze zdają sobie sprawę, iż wysokiej jakości wodoodporne buty taktyczne, przeznaczone na każdy teren, mogą nierzadko bardzo ułatwić użytkownikowi poruszanie się po trudnym terenie, a równie często uchronić od wypadku czy kontuzji. Tego typu buty nadają się do chodzenia po każdym terenie, niezależnie czy jest to środek lasu, miejska droga albo zrujnowany obiekt przemysłowy. Dzięki wodoodpornej, mocnej konstrukcji zapewniają one komfort nawet w bardzo podmokłym terenie lub w trakcie złej pogody, a zdecydowana większość modeli zapewnia również komfort użytkownikom, nie odstając wygodą od wielu rodzajów obuwia sportowego. Uniwersalne buty taktyczne posiadają zwykle grubą podeszwę, dzięki której z łatwością można poruszać się po nierównym, kamienistym terenie.

Dzięki głębokim bieżnikom i profilowaniu zapewniają świetną przyczepność i chronią przed ślizganiem się stopy na śliskiej lub mokrej powierzchni. Modele przeznaczone do używania w konkretnym rodzaju terenu są zwykle lepiej dopasowane niż uniwersalne buty, aczkolwiek sam wybór zależy wyłącznie od preferencji noszącego.