Przejdź do treści

Wysokogatunkowe odmiany suszu do waporyzacji

W ostatnich latach bardzo popularna stała się waporyzacja. Polega na podgrzaniu substancji do odpowiedniej temperatury i dostarczeniu poprzez parę wodną związków zawartych w niej. W procesie waporyzacji, w przeciwieństwie do tradycyjnego palenia, unika się wydzielania substancji smolistych, negatywnie wpływających na zdrowie człowieka.

Terapeutyczne działanie waporyzacji suszem 

susz do waporyzacjiDo waporyzacji mogą być stosowane różne olejki, a także suszone kompozycje roślin. Nadają się do tego również konopie siewne. Konopny susz do waporyzacji pozyskiwany jest z wysokogatunkowych i odpowiednio wyselekcjonowanych odmian roślin, które zawierają wysokie stężenie prozdrowotnych związków. W suszu konopnym zawarte są związki kannabinoidowe, bioflawonoidy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe oraz substancje mineralne i witaminy. Niektóre odmiany suszu mogą zawierać również psychoaktywne substancje w postaci THC. W Polsce najczęściej można zakupić susz pozbawiony THC, a bogaty w CBD i CBDa. W sklepach internetowych i stacjonarnych sprzedawane są suszone wersje kwiatostanów konopi pozyskiwanych z legalnych i ekologicznych upraw. Na rynku dostępnych jest wiele odmian suszu różniących się między sobą walorami smakowymi i zapachowymi, pozbawionych substancji chemicznych i sztucznych ulepszaczy. Wysokogatunkowy susz konopny przeznaczony do waporyzacji stosowany jest w celach uspokajających i relaksacyjnych, a także w terapiach chorób przewlekłych i psychosomatycznych.

Pozbawiony substancji uzależniających i psychoaktywnego THC wykazuje tylko i wyłącznie prozdrowotne i lecznicze działanie na organizm człowieka. Sklepy prowadzą sprzedaż różnych odmian suszu przeznaczonego do waporyzacji, a także sporządzania naparów i wywarów. W sklepach można zakupić również waporyzatory oraz wszelkie akcesoria niezbędne do stosowania produktów konopnych.