Przejdź do treści

Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów

Coraz więcej osób korzysta z różnych usług wynajmu samochodów osobowych. W tym artykule poznasz różnice pomiędzy wynajmem długoterminowym, a krótkoterminowym. Zastanowimy się w jakich sytuacjach lepiej jest korzystać z pierwszej, a w jakich z drugiej opcji.

Dwa sposoby wynajmu aut

Wynajem samochodów osobowych gdańskPrzede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, że coraz popularniejszy jest wynajem samochodów osobowych Gdańsk jest miastem, które świetnie potwierdza prawdziwość tych słów. Wynajem długoterminowy polega na tym, że osoba wynajmuje samochód na rok, a czasem nawet i dłużej. W tym czasie płaci tylko za paliwo – wszystkie koszty ubezpieczenia i napraw ponosi firma wynajmująca. Oczywiście są od tej reguły wyjątki np. jeżeli ktoś spowoduje wypadek – jednak o tym można więcej poczytać w ofercie danej firmy. Natomiast z wynajmem krótkoterminowym samochodów jest już większy kłopot. Tutaj wiele zależy od oferty, a ich jest całkiem sporo. Można wynająć samochód na kilka dni, gdzie Ty tak naprawdę płacisz po prostu za dzień wynajmu i pokrywasz po prostu koszty paliwa. Jednak coraz popularniejsze jest wynajmowanie samochodów na tak zwane „minuty”, gdzie Ty płacisz za przejechane kilometry, lub czas przez jaki korzystasz z pojazdu (a czasem za obie te rzeczy). Ta druga opcja jest szczególnie korzystna, gdy po prostu chcesz się przemieścić z punktu A do punktu B w obcym mieście. Dzięki temu możesz to zrobić znacznie szybciej, bez konieczności męczenia się z komunikacją miejską. Również osoby bez samochodu mogą w ten sposób np. zrobić większe zakupy.

Obie idee wynajmu samochodów są bardzo ciekawe i pozwalają osobom, których nie stać na własny samochód czerpać wszystkie korzyści jakie płyną z posiadania swoich czterech kółek. Dlatego też cieszę się, że możliwości wynajmu samochodów osobowych jest coraz więcej.