Przejdź do treści

Wydajność LED-owych źródeł światła

Praktycznie z miesiąca na miesiąc obserwowane są wzrosty cen zakupu poszczególnych mediów. Dotyczy to w szczególności energii elektrycznej. Jest to spowodowane zwiększonym zapotrzebowaniem oraz wzrostem cen uprawnień do emisji gazów cieplarnianych. Te są wytwarzane przez konwencjonalne elektrownie, gdzie produkuje się zarówno ciepło jak i prąd. Powstają one w skutek spalania węgla. 

Rodzaje pokojowych żyrandoli

żyrandol ledWszystko to przekłada się na wzrost cen jednostkowych zakupu mocy w różnych postaciach. Właśnie dlatego koniecznym staje się podejmowanie przedsięwzięć i środków mających na celu optymalizację oraz często ograniczenie zużycia prądu. W tym celu bardzo często stosowane są źródła światła oparte o diody elektroluminescencyjne. Cechuje je bardzo niskie zapotrzebowanie na moc przy takiej samej jak tradycyjne źródła skuteczności świetlnej. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w budynkach można spotkać żyrandol led, który stanowi zarówno źródło światła jak i również element dekoracyjny. Nowoczesne oprawy świetlne muszą być bowiem wykonywane tak żeby pasowały do wystroju różnych pomieszczeń. Na rynku dostępne są rozwiązania uwzględniające możliwość wymiany źródeł światła jak i również takie z wbudowanymi diodami. Zarówno podczas wyboru jednego czy drugiego rozwiązania należy zwrócić szczególną uwagę na parametry takich opraw.

Mowa tutaj przede wszystkim o poborze mocy, współczynniku mocy, strumieniu generowanego światła czy temperaturze barwowej. Niemniej ważna jest również trwałość godzinowa czy stopień ochrony obudowy. Różnego rodzaju żyrandole można zakupić w punktach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu osoba poszukująca ciekawego rozwiązania znajdzie je bez problemu. Jak widać obecnie bardzo promowane są wszelkiego rodzaju przedmioty, które pozwalają obniżyć pobór prądu.