Przejdź do treści

Wydajne masło do ciała

Pielęgnacja ciała jest tak samo ważna jak mycie zębów, dlatego nie można o niej zapominać. Najważniejsze jest regularne nawilżanie, ponieważ skóra każdego dnia traci mnóstwo wody. Warto wiedzieć, że sucha skóra szybko się starzeje.

Jakie są właściwości masła Shea?

masło do ciała sheaNa rynku znajdziemy dziesiątki, a nawet setki przeróżnych produktów do pielęgnacji skóry. Dzielą się ze względu na przeznaczenie, rodzaj czy konsystencję. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt będzie wysokiej jakości i spelni nasze oczekiwania, to najlepiej szukać kosmetyków naturalnych. Jednym z nich może być masło do ciała Shea, które od wieków jest znane i cenione przez wielu ludzi na całym świecie. W sprzedaży masło jest dostępne w formie rafinowanej i nierafinowane j. Pierwsze z nich jest znacznie mniej wartościowe, gdyż w czasie rafinacji chemicznej tracone bezpowrotnie są liczne witaminy, piękny zapach i także zmienia się konsystencja masła. Nierafinowane mają intensywny zapach, znacznie jaśniejszą konsystencję i przede wszystkim zawierają wszystkie wartościowe właściwości. Masło Shea świetnie nawilża skórę, zapewniając doskonałą ochronę przed przesuszeniem. Wiele badań dowodzi, że masło to świetnie regeneruje zniszczoną skórę, dając jej natychmiastowy rezultat w postaci gładkiej skóry. Masło ma gładką konsystencję, która w temperarurze pokojowej ma postać stałą, natomiast po ogrzeniu staje się płynne. W wielu kosmetykach można znaleźć jego dodatek, ponieważ doskonale się sprawdza.

Masła są doskonałą alternatywą dla balsamów, a do tego są naturalne, ponieważ, często w ich składzie znajduje się tylko jeden składnik. Również sprawdzają się do komponowania własnych kremów czy balsamów, ponieważ po ogrzania stają się płynne i łatwo je wymieszać z innymi składnikami.