Przejdź do treści

Wydajne klimatyzatory marki mitsubishi

Klimatyzacja samochodowa jest przydatna dla kierowców, którzy wyruszają w długie trasy samochodowe. Szczególną uwagę przyciągają klimatyzację marek takich jak mitsubishi, które działają wydajnie nawet w trudnych warunkach. Czym to jest spowodowane i jaki jest ogólny schemat działania? Wszystko jest bardzo proste oraz logiczne, a cena klimatyzacji przystępna.

Klimatyzacje do samochodów mitsubishi

klimatyzacja mitsubishiSprawne działanie klimatyzacji to po pierwsze wlot powietrza usytuowany w dobrym miejscu. W większości samochodów znajduję się on z przodu, w pobliżu silnika. Klimatyzacja mitsubishi posiada boczne wloty powietrza, przez co nie nagrzewa się ono od jednostki napędowej samochodu. Drugą częścią systemu klimatyzacyjnego jest ogrzewacz powietrza. Działa on w dwie strony — ogrzewa, a także chłodzi. Wkłady w nim zamieszczone posiadają w sobie związku azotu, który łatwo reguluję temperaturę tlenu. Możliwe jest podniesienie lub obniżenie temperatury powietrza nawet o dwadzieścia stopni Celsjusza. W samochodach tej marki tuż za ogrzewaczem oraz wkładami montuje się specjalny wirnik, który wprawia powietrze w ruch. Jednak nie jest to ostatni etap zmiany temperatury. Możliwe jest dodanie wkładki zapachowej tuż za wirnikiem. Działa ona efektywniej niż typowe odświeżacze powietrza i choinki zapachowe. Wywiew powietrza montowany jest pod deską rozdzielczą samochodu. W pojazdach trzydrzwiowych wywiewy znajdują się na ścianach bocznych, obok tylnych siedzeń.

Każdy, kto jeździł samochodami tej marki wie, że klimatyzacja działa w niej dobrze. Zaskakująca jest prędkość całkowitego wychłodzenia lub ogrzania wnętrza pojazdu. Dzieje się to w przeciągu jednej minuty, co jest fascynującym osiągiem. Cena klimatyzatorów w jednym pojeździe wynosi ok. 530 złotych, natomiast wkłady można kupić nawet za 50 zł.