Przejdź do treści

Wybudowałam basen koło domu!

Kiedy zdecydowaliśmy się z mężem na budowę domu od razu wiedziałam, że muszę w projekt budowy włączyć budowę basenu. Miałam nadzieję, że mój mąż się na to zgodzi i nie będzie marudził, że będą to pieniądze wydane w błoto. Miałam szczęście bo jemu też się ten pomysł bardzo spodobał i ucieszył się na myśl o relaksie w basenie.

Budowa basenu to kosztowna inwestycja

budowa basenu cenaŻeby zrealizować swój plan najpierw musiałam wiedzieć ile dokładnie pieniędzy może pochłonąć ta inwestycja. Już samo wpisanie do wyszukiwarki „budowa basenu cena” bardzo szybko uświadomiło mi, że wybudowanie basenu w naszym nowym domu nie będzie tanią inwestycją. Oprócz tego na samym wybudowaniu się nie kończy, ponieważ basen przez cały czas w sezonie kiedy go używamy generuje również koszty. Koszty używania basenu latem oscylują w zależności od wielkości i typu basenu w granicy od 1000 do nawet 2000 złotych. Natomiast sam basen, a właściwie wszystkie prace jakie muszą zostać przy nim wykonane oraz elementy, na które składa się basen mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Byłam zaskoczona, bo nie wiedziałam, że to wszystko kosztuje aż tyle. Ale bardzo chciałam mieć basen i było to moje wielkie marzenie, więc chciałam koniecznie je spełnić. Nie zależało mi na tym żeby basen był bardzo duży, bo w końcu miał on być właściwie przeznaczony tylko dla mnie i mojego męża. Zdecydowałam się na najmniejszy rozmiar basenu, którego budowa ostatecznie kosztowała nas trochę ponad 30 000 złotych.

Koszt basenu może nie wydawać się dla niektórych niezbyt duży ale dla nas były to spore pieniądze za które mogliśmy urządzić cały jeden pokój w domu. Ale cieszę się, że udało nam się wybudować ten basen i teraz w wakacje mogę ze spokojem relaksować się w wodzie pijąc drinka i rozmawiając z mężem.