Przejdź do treści

Wybór zdrowych olejów

  • przez

Spożywanie tłuszczów jest przez wielu z nas uznawane za coś niezdrowego. Kojarzy się to bowiem z otyłością, a także chorobami nią spowodowanymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w przyrodzie istnieje bardzo wiele tłuszczów, które dzięki swoim właściwościom uznawane są za zdrowe.

Zdrowy olej z pestek dyni

polecany olej z pestek dyni tłoczonyWystarczy tylko spożywać go w małych ilościach. Nie bez powodu dieta śródziemnomorska uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Łączy ona bowiem zdrowy tłuszcz roślinny, jakim jest oliwa z oliwek wraz z dużą ilością warzyw i ryb. Nie mniej jednak my również jesteśmy w stanie znaleźć inne rodzaje zdrowych tłuszczów. Każdy z nich będzie w stanie pomóc nam w leczeniu innych dolegliwości. Przykładem tutaj może być polecany olej z pestek dyni tłoczony. Bez problemu jesteśmy w stanie nabyć go w wielu miejscach. Mogą być to zarówno apteki, sklepy internetowej, jak również zwykłe supermarkety. Warto jest przede wszystkim sprawdzić rodzaj jego wytwarzania. Najważniejsze jest, aby był on tłoczony na zimno. W ten sposób będzie zawierał on najwięcej właściwości zdrowotnych. Koszt zakupu oleju z pestek dyni wynosi około trzydziestu złotych za buteleczkę o objętości sto pięćdziesiąt mililitrów. Jednak warto jest pamiętać, że jego spożywanie następuje w niedużych ilościach. Dzięki temu taka buteleczka jest w stanie wystarczyć nam na długi czas.

Biorąc pod uwagę właściwości oleju z pestek dyni jest on w stanie wspomóc nasz organizm w walce ze schorzeniami skóry. Ponadto dzięki regularnemu spożywaniu tego oleju dostarczamy organizmowi dużą ilość witaminy D. Ten rodzaj witaminy wspomaga naszą odporność. Jest to zatem produkt, który warto spożywać jesienią i zimą, gdy cierpimy na niedobory tej witaminy. Ponadto zawsze jest on w stanie dostarczyć nam niezbędnych kalorii.