Przejdź do treści

Wybór interaktywnej zabawki dla dziecka

Idąc na zakupy do sklepu z artykułami dla dzieci, rodzice mają dylemat, które zabawki wybierać dla swojego dziecka, bo przecież jest ich mnóstwo. Każda się reklamuje jako najlepsza, ale nie każda w rzeczywistości taka jest.

Czym się kierować przy wyborze interaktywnej zabawki?

interaktywne zabawki dla dzieciDzieci bawią się przez większość swojego czasu, kiedy tylko nie śpią. Przez zabawę uczą się nowych rzeczy i przyswajają wiedzę dotyczącą otaczającego ich świata. Zwykły, pluszowy miś nie dostarczy im tyle bodźców co interaktywne zabawki dla dzieci. Im więcej funkcji pełni zabawka, tym lepiej, bo będzie wszechstronnie stymulować malucha. Dzieci lubią kiedy coś się rusza, wydaje dźwięki, czy ma różnorodną strukturę, bo mogą to badać. Interaktywna zabawka stymuluje dziecko wzrokowo, słuchowo i także manualnie. Jest ona zasilana na baterie i w trakcie zabawy może śpiewać, mówić, ruszać się, a także wydawać dźwięki. Dla najmłodszych dzieci najlepsza jest zabawka w firmie dużej kostki, która z każdej strony posiada inne elementy, takie jak na przykład przyciski, koraliki, sznureczki, czy otwory. Po naciśnięciu pewnych elementów zabawka będzie wydawać ciekawe dźwięki, czy będzie wypowiadać pewne słowa. Dziecko może w nią uderzać rączką, przyciskać ją, rzucać. Przy wyborze interaktywnej zabawki najlepiej się kierować wiekiem malucha i przyporządkowanej mu konkretnej zabawce. Interaktywne są też stoliki, przy których dziecko może stać, lub siedzieć i badać każdy szczegół. Niektóre elementy świecą, ruszają się i wydają dźwięki.

Zabawki dla dzieci najlepiej kupować w sprawdzonych źródłach, ponieważ będą one posiadały niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Każdy maluch powinien posiadać w swoim pokoju choć jedną taką zabawkę, bo świetnie rozwija umiejętności dziecka.