Przejdź do treści

Wszystko co powinieneś wiedzieć o obozie konnym

Edukacja dziecka jest istotną rzeczą i należy kształcić pociechę od maleńkości. Wychowanie powinno polegać nie na powtarzaniu czynności, które sprawiają dziecku dyskomfort, a na pobudzaniu jego ośrodka mózgowego odpowiadającego za dobre samopoczucie. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na udział syna lub córki w kolonii konnej?

Obóz konny – podstawowe informacje

obozy konneBliskość pociechy z naturą może przynieść wiele korzyści. Warto zapisać swoje dziecko na obóz jeździecki, aby rozwijało swoją pasję. Nad przebiegiem turnusu będą sprawowali pieczę wykwalifikowani instruktorzy, którzy nie tylko stworzą atrakcyjny program obozu, ale również zadbają o zdrowie i komfort pociechy. Najważniejszą rzeczą jest zadbanie o relację dziecka z koniem. Wybór odpowiedniego rumaka może być czasochłonny. Koń może odmówić współpracy z dzieckiem z powodu wielu czynników, dlatego ważne jest, aby relacja zwierzęcia i malucha polegała na wzajemnym szacunku. Obóz konny jest dobrym wstępem dla dziecka, które chce nauczyć się jazdy na rumaku. Większość obozów jest bardzo otwarta pod kątem stopnia zaawansowania, dlatego oferta dla dzieci i dorosłych jest bardzo rozwinięta. Przed zapisaniem syna lub córki na kolonię, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ praca ze zwierzęciem wiąże się z podobnym ryzykiem, co narciarstwo czy kajakarstwo. Organizatorzy upominają, by pamiętać o zakupie własnych części garderoby, które będą chronić nas przed upadkiem.

Kolonie mogą być pięknie dobrze czasem i warto zadbać o stan wewnętrzny pociechy, która nie dość, że poznaje wielu nowych równieśników, to ma pierwszą poważną styczność ze zwierzęciem. Jeśli nasze dziecko jest na kolonii, należy zdobyć numer głównego animatora, aby być na bieżąco w związku ze stanem naszego synka lub córki.

Najnowsze informacje na stajnialezno.pl