Przejdź do treści

Właściwe zabezpieczenie słomy

  • przez

 

W każdym gospodarstwie rolnym swoje zastosowanie znajduje słoma. Niezależnie od tego, czy jest to duże gospodarstwo, w którym uprawia się ziemię i hoduje bydło, czy też mniejsze, skupione na jednej czynności, słoma wszędzie znajdzie swoje zastosowanie. Warto mieć jednak świadomość tego, że słomę należy we właściwy sposób zabezpieczyć przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, by nie uległa, np. zgniciu.

Zakup dobrej agrowłókniny

agrowłóknina do słomyKiedy udamy się do sklepu specjalizującego się w sprzedaży produktów tworzonych z myślą o zastosowaniu w rolnictwie, na pewno bez większego problemu znajdziemy przynajmniej kilka rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się słomą wysokiej jakości przez odpowiednio długi czas. Jednym z ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań jest zastosowanie agrowłókniny. Wykorzystana we właściwy sposób agrowłóknina do słomy pozwoli nam zabezpieczyć ją przed oddziaływaniem nadmiernej wilgoci nawet, jeśli będziemy chcieli przechowywać ją na zewnątrz. Oczywiście, wielkość agrowłókniny powinniśmy dobierać w zależności od tego, jak duża będzie ilość słomy, którą będziemy chcieli przechowywać. Co ważne, agrowłóknina chroni słomę nie tylko przed nadmierną wilgocią, ale również i przed oddziaływaniem silnych promieni UV. Dzięki temu od momentu zebrania słomy możemy przechowywać ją w bezpieczny sposób tak długo, jak będzie nam ona potrzebna do realizowania konkretnych działań.

Aby słoma mogła być wykorzystywana w gospodarstwie rolnym, musi charakteryzować się odpowiednio wysoką jakością. Oznacza to, że właściwe zabezpieczenie tego produktu będzie dla nas dobrą inwestycją. Agrowłóknina jest jednym z rozwiązań, które możemy wykorzystywać wielokrotnie, warto więc zainwestować w zakup produktu charakteryzującego się wysoką jakością.