Przejdź do treści

Więcej niż mebel – szafy sterownicze wysokiej jakości

 

Jeśli chodzi o elektronikę to bardzo istotną kwestią jest to, aby zapewnić im odpowiednie chłodzenie. Elektronika jest zwykle bardzo wrażliwa na temperaturę. Nawet niewielkie przegrzanie elektroniki może mieć znaczny wpływ na awarie.

Szafy z układami sterowniczymi

szafy sterowniczePrzy podwyższaniu temperatury duży wpływ może mieć różnica nawet 10 stopni. Jeżeli więc chodzi o szafy sterownicze, to należy zapewnić im odpowiednie chłodzenie. Oczywiście wybór powinien być ograniczony do najwyższej jakości produktów. Szafy sterownicze mogą być chłodzone między innymi metodą wodną. Co prawda większość osób uważa, że elektronika i woda nie idą w parze, jednak jeśli chodzi o chłodzenie, to z powodzeniem to rozwiązanie można stosować. Oczywiście, aby chłodzenie tego rodzaju było skuteczne, trzeba zastosować najlepsze materiały. Nie zawsze jednak zastosowanie tej technologii jest opłacalne. Jeśli w firmie akurat nie ma dostępu do dostatecznej ilości wody lodowej bądź też jej dostarczanie jest zbyt trudne, to lepiej zastosować inne rozwiązania. Pozostałymi rozwiązaniami, które dostępne są dla większości osób będących bardzo opłacalnymi pod kątem kosztów jest chłodzenie przy wykorzystaniu radiatorów i wentylatorów. To rozwiązanie niestety jest o wiele mniej skuteczne i najczęściej stosowane tylko w przypadku, gdy szafy sterownicze znajdują się w chłodnym pomieszczeniu.

Niestety więc wybierając to rozwiązanie to pomimo tego, że kosztuje o wiele mniej to niestety również jest o wiele mniej wydajne. Dlatego też wybór konkretnej opcji wcale nie jest taki prosty jeżeli chodzi o chłodzenie szaf sterowniczych. Warto zawsze wybierać mądrze i dokładnie, gdyż później nie żałuje się podjętych przez siebie decyzji.