Przejdź do treści
myjnia bezdotykowa

Weekendowe spa dla auta czyli tania myjnia bezdotykowa

Mieszkając w bloku, jako jeden z elementów, które potrafią przyprawić o gęsią skórkę jest dbanie o własny samochód. Pomijam tutaj ciasne, małe parkingi, na których wszystkie auta ściskają się, by zmieścić ich jak najwięcej.

Myjnia bezdotykowa ma wiele zalet

myjnia bezdotykowaŚrednio raz na tydzień, robiąc obchód wokół własnego pojazdu, natknąć się można na nowe ślady otwierania drzwi auta przez sąsiada. Z tym niestety trzeba żyć, nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby jednak wnętrze naszego samochodu było zadbane, czyste i pachnące. W moim przypadku, w do tego celu została zbudowana myjnia automatyczna mieszcząca się nieopodal miejsca zamieszkania. Średnio raz na dwa tygodnie, w raz z synem, wybieramy się na popołudniową podróż, w celu umycia samochodu. Pobliska tania myjnia bezdotykowa ma wiele zalet w porównaniu z tą automatyczną, chociażby to, że całe czyszczenie karoserii przeprowadza się we własnym tempie. A że odwiedzam ją z dzieckiem, ważne dla wspólnych przeżyć, aby tych spraw nie pospieszać. Akurat w tym miejscu, wyjątkowe wyposażenie myjni pozwala na użycie nie tylko węża z wodą i szamponem, ale również dokładne wyszorowanie karoserii gąbką i innymi dostępnymi sprzętami. Zaraz op dokładnym umyciu i spłukaniu powierzchni samochodu, podjeżdżamy pod specjalną wiatę, gdzie mieści się odkurzać oraz trzepaczki do dywaników. Wyciągamy wszystko ze środka, uruchamiamy odkurzacz i następne dziesięć minut poświęcamy na dokładne wyczyszczenie tapicerki.

Dywaniki również podlegają myciu i suszeniu. Całe szczęście, że taka myjnia samoobsługowa mieści się niedaleko. Dalsze wycieczki mogłyby spowodować, że tak jak karoseria i środek auta pozostałby zaniedbany.