Przejdź do treści
agregaty chłodnicze

Warto inwestować w rekuperację i agregaty chłodnicze?

Ludzie niestety bardzo często kierują się w życiu emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem. Często słyszę negatywne opinie na temat rekuperacji, gdy zaś dopytuję o szczegóły, ludzie sami sobie odpowiadają na to, dlaczego rekuperacja w ich przypadku nie działa. Pierwszym moim pytaniem zawsze jest to, kto tę rekuperację montuje.

Gdzie się kupuje agregaty chłodnicze?

agregaty chłodniczeRzadko słyszę odpowiedź, że ktoś wynajął ekipę, która się w tym specjalizuje. Odpowiedzi potrafią mnie naprawdę rozbroić – raz rekuperację montował hydraulik, raz zwyczajna ekipa budowlana, ale raz zdarzyło mi się usłyszeć, że u kogoś rekuperacja była montowana przez elektryka. Ludzie – to tak jakby zawodowy kierowca budował jacht – można się domyślić, że nie wszystko zostanie zrobione tak jak powinno. Rekuperacja nie jest rzeczą prostą w montażu – trzeba równych kompetencji co do czegokolwiek innego. Nauczycielem nie może zostać osoba bez studiów pedagogicznych, i tak samo rekuperacji nie powinien montować nikt, kto się tego nie uczył. Przez takich właśnie majstrów amatorów rekuperacja zdobywa później negatywną opinię. Jeśli wynajmie się porządny serwis chłodniczy, to nie ma opcji, żeby rekuperacja źle działała.Tak samo sytuacja ma się, jeśli chodzi o agregaty chłodnicze z Warszawy – można kupić tanie agregaty w Internecie, ale nie powinno się później mieć pretensji o to, że wszystkie agregaty nie działają i są kijowe. Jeśli sprawdzi się producenta, odwiedzi serwis chłodniczy i porozmawia z obsługą, nie ma opcji by kupić coś, co będzie zawodne. W samej Warszawie jest całe mnóstwo godnych polecenia miejsc, w których można zarówno zlecić montaż rekuperacji, jak i zakupić dobrej klasy agregaty chłodnicze.

Trzeba się jednak niestety trochę przyłożyć do szukania oraz nie liczyć na to, że dorwie się jakąś super promocje, i za sprzęt najwyższej klasy zapłaci parę groszy.