Przejdź do treści
wkład kominowy

W poszukiwaniu odpowiedniego wkładu kominowego

Witam. Ostatnio chodziłem sobie po markecie budowlanym (nie napiszę nazwy, nie chcę robić kryptoreklamy). W alejce nazwanej „Rury kominowe” rozglądałem się wnikliwie. Wkład kominowy kwasoodporny – to to czego poszukiwałem.

Wkład kominowy o różnych właściwościach

wkład kominowyPo rozmowie z pracownikiem marketu, na którego musiałem zresztą troszkę poczekać, niestety mogłem otrzymać tylko części do wkładu kominowego, natomiast wkład kominowy jako całość – tego nie posiadali. Brakowało kolanek i samych rur było za mało, jak na krętość i wielkość mojego komina murowanego. Ceny także skutecznie mnie zniechęciły. Właśnie dlatego teraz siedzę sobie przy ekranie komputera i przeglądam oferty sklepów internetowych. No i powiem, że jest z czego wybierać. Również ceny wychodzą lepiej, aniżeli w markecie budowlanym. A wszystko to dlatego, że pragnę zainwestować w kocioł gazowy. Mam już dość mojego pieca zasypowego centralnego ogrzewania, ponieważ rozpalanie i wynoszenie popiołu tak mnie brudzi, jakbym wychodził z kopalni. Dla mnie akurat jest to problem, ponieważ muszę rozpalić piec rano, przed wyjściem do pracy (w domu przebywa żona na urlopie macierzyńskim oraz moje dziecko). A praca biurowa, jaką akurat mam, wymaga nienagannej czystości i zapachu. A ja, nie wiem czemu, zawsze tak prześmierdnę miałem i spalinami, że nawet kąpiel przed pracą tego ze mnie nie zmywa. Ja bym tego nie czuł, ale koledzy i koleżanki ze mnie się śmieją.

Wobec tego muszę oprócz planowanego kotła gazowego, załatwić sobie kwasoodporny wkład kominowy, bowiem dowiedziałem się, iż murowany komin nie wytrzyma kwaśnych spalin wytwarzanych przez gaz. I mam nadzieję, że w internecie coś wybiorę.

Więcej o wkładach http://kominy24.pl