Przejdź do treści

W czym może nam pomóc rzeczoznawca?

 

Wiele osób nie do końca rozumie, na czym polega zawód rzeczoznawcy. Wychodzą one z założenia, że taka osoba przede wszystkim zajmuje się wyceną nieruchomości. Czy jednak faktycznie tylko to pozostaje w gestii rzeczoznawcy? Zdecydowanie nie. Takie osoby mają swoje własne specjalizacje i zajmują się wieloma rzeczami, nie tylko wyceną domów czy mieszkań.

Wycena majątku przez rzeczoznawcę

biegły rzeczoznawca majątkowyRzeczoznawcy zajmują się wyceną całego majątku przy wielu sprawach spadkowych. Czasem mogą podlegać temu jakieś meble, innym razem zabytkowe obrazy. Oczywiście nie każdy rzeczoznawca jest w stanie poradzić sobie z wyceną takich rzeczy. Trzeba szukać osoby, która naprawdę się na tym dobrze zna i się w danej dziedzinie specjalizuje. Dobrze jest zatem szukając rzeczoznawcy, poznać się z jego specjalizacją, czym zajmuje się on na co dzień, w czym odnosi sukcesy. Bowiem wycenianie różnych rzeczy, wymaga bardzo rozległej wiedzy i przede wszystkim czasu na to, by cały czas zapoznawać się z nowymi kwestiami. Przeciętny rzeczoznawca nie jest zatem w stanie znać się na wszystkim. Dlatego każdy z nich zajmuje się nieco innymi kwestiami. Taki biegły rzeczoznawca majątkowy bardzo często posiada swoją własną stronę internetową, na której dokładnie informuje klientów, na czym zna się on najlepiej. Obecnie mnóstwo osób korzysta z pomocy rzeczoznawców. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, gdy do podziału jest majątek ze spadku bądź też w grę wchodzi sprzedaż. Taka osoba jest w stanie wykonać dla nas rzetelną wycenę.

Czasem przez lata coś posiadamy i nie wiemy tak naprawdę, jak wiele dana rzecz może być warta. Dlatego też dobrze jest w takich sytuacjach skonsultować się z rzeczoznawcą majątkowym. Taka osoba jest w stanie pomóc nam w kwestii wyceny, ale także przede wszystkim zrobi to dokładnie.

Poczytaj też http://www.estimus.com.pl