Przejdź do treści

W czasie wakacji wsiądź na rower

Turystyka aktywna szybko rozwija się w Polsce. To nie tylko zainteresowania mieszkańców oraz ich chęci, by urlop spędzić w kajaku, na rowerze czy na nartach. To także rozwijająca się infrastruktura. Powstają szlaki kajakowe czy rowerowe, a w ich okolicach mnóstwo ośrodków oferuje noclegi z wieloma atrakcjami.

Szlakiem Green Velo na rowerze

green velo noclegiJednym z najbardziej znanych projektów, które mają zachęcać do aktywności, między innymi podczas urlopu, jest Green Velo, czyli wschodni szlak rowerowy. Liczy ponad dwa tysiące kilometrów i ciągnie się przez pięć województw wschodniej części Polski. Wybierając się w podróż na dwóch kółkach, możemy zwiedzić zabytki i skorzystać z atrakcji województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Na szlak możesz wyruszyć gdziekolwiek masz ochotę, może to być wypad na kilka dni albo na kilka tygodni. Jest również możliwość wynajęcia pokoju i zwiedzania ciekawych miejsc w danej okolicy. W przypadku green velo noclegi nie będą problemem. Na trasie i w jej pobliżu znajdują się ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne, gospodarstwa agroturystyczne i wiele innych obiektów. Znajdziecie tam pokoje, animacje, a nawet rowery do wynajęcia. Ta ostatnia opcja jest dla tych, którzy nie przyjeżdżają w te tereny głównie z myślą o Green Velo i nie zabierają rowerów, ale chcą skorzystać z uroków szlaku choć przez chwilę. Wówczas jest możliwość wypożyczenia sprzętu i wypadu na trasę.

Green Velo to propozycja dla zagorzałych rowerzystów, ale nie tylko. Każdy może wybrać się na szlak, by zobaczyć choć kawałek wschodniej Polski. Na trasie znajduje się ponad 200 Miejsc Obsługi Rowerzystów, co jest kolejnym argumentem za skorzystaniem ze szlaku. Dużo zobaczycie, a przy okazji pozwiedzacie. Z pewnością będzie co wspominać.