Przejdź do treści

Użytkowanie hal namiotowych

 

Namioty kojarzą się głównie z wypoczynkiem w górach lub przygodą w lesie. W ostatnich latach namioty i konstrukcje namiotowe zyskują całkiem inny charakter. Konstrukcje namiotowe są używane w przemyśle, logistyce oraz w branży rozrywkowej. Namioty używane są jako magazyny, domy weselne, czy hangary. Konstrukcje takie są tanie oraz wytrzymałe. 

Budowa namiotu dla przemysłu

hale namiotoweNamiot przemysłowy inaczej nazywany halą namiotowa jest to konstrukcja z plandeki oraz szkieletu stalowego używana w różnych gałęziach przemysłu. Hale namiotowe są stosowane w różnych sektorach gospodarki. Najwcześniej hale namiotowe były używane na lotniskach do parkowania samolotów. Następnie konstrukcje namiotowe rozpowszechniły się w branży ślubnej, głównie w Stanach Zjednoczonych bardzo modne były imprezy weselne pod namiotem. Hale namiotowe ostatnio zdobywają coraz większą popularność głównie w logistyce. W logistyce są stosowane jako mobilne magazyny. Namioty przemysłowe najczęściej mają do 5 metrów wysokości, jest to optymalna wysokość. Wysokość do 5 metrów zapewnia najlepszą stabilność hali. Duże namioty w logistyce używane są nie tylko jako magazyny. Konstrukcje takie, są stosowane także w przemyśle, szczególnie w branżach przemysłowych o niskich wymaganiach technicznych. Postawienie hali namiotowej jest około trzy, cztery razy tańsze niż budowa tradycyjnego budynku przemysłowego lub magazynowego.

Konstrukcje namiotowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Budowa namioty przemysłowego jest tańsza niż tradycyjny budynek. Główną zaletą konstrukcji namiotowej jest fakt, że jest mobilna. Można w każdej chwili rozebrać halę i ją przenieść w inne miejsce. Ten atut sprawdza się głównie w logistyce magazynowej, jako przenośne magazyny.