Przejdź do treści

Uzależnienie leczone w prywatnym ośrodku

 

Kilka lat temu miałem poważy problem z uzależnieniem od alkoholu oraz narkotyków miękkich. Problem ten wpłynął mocno na moje życie zawodowe (straciłem pracę) oraz całą rodzinę (żona postanowiła ode mnie odejść). Jednak w pewnym momencie swojego życia stwierdziłem, że czas najwyższy podjąć leczenie, ponieważ używki całkowicie rujnują moje życie. 

Prywatny ośrodek odmienił moje życie

prywatny ośrodek leczenia uzależnieńPoczątkowo obawiałem się wizyty w klinice dla uzależnionych, ponieważ bardzo się wstydziłem swojej dolegliwości. Jednak mój przyjaciel, gdy tyko usłyszał, że chcę się leczyć, polecił mi prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w którym kiedyś przebywał jego młodszy brat. Od razu się zdecydowałem na pierwszą wizytę i już wtedy uwierzyłem, że można żyć normalnie i radzić sobie z problemami w zupełnie inny sposób niż alkohol oraz narkotyki. Całe leczenie trwało kilka miesięcy i bywało różnie. Czasami miewałem chwile załamania, ale dość szybko uświadamiałem sobie, że jest to moja jedyna szansa na odzyskanie dawnego życia oraz rodziny. Powiem szczerze, że ośrodek, w którym się leczyłem był bardzo profesjonalny. Ani razu nie poczułem się źle traktowany i w zasadzie w każdym momencie mogłem liczyć na rozmowę z psychologiem, który się mną opiekował. Zrozumiałem podczas leczenia, jakie są przyczyny mojego uzależnienia oraz jak prawidłowo radzić sobie z różnego rodzaju problemami. Kiedy zakończyłem terapię, czułem się fantastycznie i zrozumiałem, jak wiele straciłem przez ten cały czas, kiedy nie potrafiłem się ogarnąć. Postanowiłem również odzyskać swoją żonę i dziecko, co było chyba najtrudniejszą rzeczą w moim życiu.

Po kilku miesiącach życia w czystości, udało mi się przekonać żonę, że stałem się zupełnie innym człowiekiem niż wtedy, kiedy miałem problem z uzależnieniem. Dziś tworzymy szczęśliwą rodzinę i cieszę się, że trafiłem na najlepszych specjalistów w Polsce, którzy na nowo nauczyli mnie jak żyć.