Przejdź do treści

Urocze koty brytyjskie

  • przez

Fani kotów są podzieleni pomiędzy poszczególne rasy, których jest naprawdę dużo. Nie każdy kot jest taki sam, dlatego też decydując się na jego zakup, warto przyjrzeć się bliżej rasie, którą zamierzamy wybrać. Zwłaszcza jeżeli mamy w domu dzieci.

Jak się zachowują kotki brytyjskie?

piękne kocięta brytyjskieMówiąc o zachowaniu kotów, nie mamy na myśli mruczenia czy tego, że dużo śpią w ciągu dnia, gdyż to jest normą u każdej rasy. Chodzi bardziej o ich usposobienie, które może być odmienne w zależności od rasy. Jedne koty wolą żyć w samotności, mało się udzielają w życiu rodzinnym, a inne wręcz przeciwnie, dlatego należy to wziąć pod uwagę przy wyborze mruczusia. Z pewnością piękne kocięta brytyjskie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdyż te małe, puchate zwierzątka uwielbiają aktywnie spędzać czas z domownikami. Są bardzo ciekawe otoczenia i nie lubią zostawać same w domu. Zabawa, to ich żywioł, w którym czują się najlepiej. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny, przez co nie można ich pomylić z żadną inną rasą. Mają krępą budowę z krótkimi łapkami, nieduże uszy daleko osadzone, lekko spłaszczone głowy i nieco cofnięte pyszczki. Koty brytyjskie są dość proste w pielęgnacji, gdyż wymagają jedynie regularnego czesania futerka, przecieranie oczek, czyszczenia uszu i obcinania pazurów. Są to koty bardzo cierpliwe, które w spokoju znoszą zachowania dzieci, dlatego też są polecane dla dużych rodzin. Co do ich umaszczenia, to najczęściej są spotykane koty brązowe, beżowe, rude czy czarne, natomiast najrzadsze są szare.

Jeżeli się decydujemy na kota brytyjskiego, to trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem, ponieważ rasowe osobniki nigdy nie są tanie. Za brytyjczyka z licencjonowanej hodowli trzeba zapłacić średnio dwa – pięć tysięcy złotych, a za rzadki okaz nawet kilkanaście tysięcy złotych.