Przejdź do treści

Tworzenie gipsowych dekoracji z wykorzystaniem form

Jakiś czas temu zainteresowałam się tworzeniem rękodzieła. Bardzo spodobały mi się masy plastyczne, dzięki którym powstają oryginalne figurki, które mogą stać się ozdobą wnętrza czy ogródka. Postanowiłam nieco zagłębić się w tę technikę, by nauczyć się czegoś nowego, co pozwoliłoby mi kreatywnie spędzać wolny czas.

Foremki do dekoracji z gipsu

forma silikonowa do gipsuTworzenie ozdób z gipsu spodobało mi się, ponieważ technika ta daje naprawdę wiele ciekawych możliwości. Można wykonać przedmioty, które sprawią, że nasze otoczenie nabierze zupełnie innego charakteru. Gipsowe figurki, osłonki na doniczki, ornamenty – te wszystkie ozdoby mają w sobie coś, co przyciąga wzrok. Wpadło mi do głowy parę ciekawych pomysłów na wykorzystanie gipsu. Musiałam jednak zaopatrzyć się w potrzebne materiały, zanim zabrałam się do pracy. Wpadła mi w oko forma silikonowa do gipsu. Od razu pomyślałam, że to jest świetny pomysł. Taki sposób pozwala na stworzenie wielu takich samych elementów. Mogą one być doskonałym dopełnieniem najróżniejszych projektów. Stosowanie takich foremek jest bardzo proste, dzięki temu, że są one wykonane z miękkiego silikonu. Gotowe dekoracje wyjmuje się z nich wyjątkowo łatwo, a po tym wystarczy je opłukać wodą, by były gotowe do ponownego wykorzystania. Są dosyć miękkie, dzięki czemu możemy z ich pomocą wykonać dekoracje o wielu detalach, nie musząc się martwić o ich wyjęcie z formy.

Istnieje wiele praktycznych sposobów na tworzenie dekoracji z gipsu, dzięki którym proces ten staje się łatwiejszy. Podobają mi się foremki stworzone do mas plastycznych. Są one wykonane z silikonu, dzięki czemu świetnie się sprawdzają do tworzenia figurek oraz elementów ozdobnych, które łatwo się z takich form wyjmuje. Dostępne są bardzo piękne wzory, które sprawdzą się w różnych projektach.