Przejdź do treści

Trybuny sportowe o różnym przeznaczeniu

Większości ludzi trybuny sportowe kojarzą się z rozgrywanymi obok nich meczami piłki nożnej. I tylko do tego są wykorzystywane. Nie jest to do końca prawdą. Oczywiście trybuny sportowe mają zastosowanie we wszelkich imprezach sportowych, ale także i rozrywkowych. Trybuny sportowe są montowane przed ważnymi meczami – a przede wszystkim tam, gdzie nie ma stałego, stacjonarnego stadionu, lub jest, ale zbyt mały.

Trybuna sportowa, czy stadion?

stalowe trybuny sportoweW wielu miastach są stadiony i to całkiem duże. Np. w stolicy jest sławny stadion narodowy, złośliwie przez niektórych nazwany basenem narodowym. Nie jest to jednak basen, tylko pełnoprawny stadion, gdzie odbywają się mecze na skalę światową. Na tym stadionie są organizowane także inne rozgrywki o mniejszym kalibrze, ale najwięcej uwagi przyciągają właśnie mecze piłki nożnej w wykonaniu naszej reprezentacji. Jednak nie wszędzie tak jest. W mniejszych miejscowościach – jeśli jest taka potrzeba – montuje się stalowe trybuny sportowe i są one przeznaczone na jakiś czas (określoną imprezę). Później można oczywiście zdemontować takie trybuny i nikomu nie będą przeszkadzać. Jest to o tyle wygodne, że wielkie imprezy nie są organizowane zbyt często, a stacjonarny stadion trzeba utrzymywać przecież cały rok. Stalową trybunę można rozebrać, a koszt jaki się poniesie, to tylko przy jej montażu i rozbiórce. Na takich trybunach mogą być organizowane nie tylko imprezy sportowe, ale także rozrywkowe. Np. koncerty znanych wykonawców, czy występy cyrkowców. Choć ci ostatni najczęściej jeżdżą z własnym namiotem.

Generalnie, trybuna sportowa jest jak najbardziej bezpiecznym, często przenośnym stadionem, mogącym pomieścić bardzo dużo ludzi. Posiada schody, balustrady, przejścia rozdzielające. Jest także funkcjonalna.