Przejdź do treści

Tomografia na Mazowszu

Raz na jakiś czas powinniśmy zrobić sobie serię badań, żeby zawsze mieć świadomość co dzieje się aktualnie z naszym zdrowiem. Niektórzy jednak to ignorują, a jeszcze inni nie chodzą się zbadać nawet wtedy, kiedy ich lekarz rodzinny zalecił jakieś konkretne badania. Nie powinniśmy się tak zachowywać, ponieważ zdrowie mamy tylko jedno i trzeba o nie dbać.

Badanie tomograficzne w województwie mazowieckim

badanie tomograficzne mazowieckieOstatnio ze zdrowiem mojego narzeczonego coś było nie tak. Bardzo się o niego martwiłam, w końcu to mogło być coś poważnego. Niby jego symptomy były całkiem normalne, ale występowały już zdecydowanie zbyt długo. Mój ukochany bardzo dużo pracuje i na początku w ogóle nie chciał się zgodzić kiedy poprosiłam go, żeby zrobił sobie jakieś badania, ale w końcu zgodził się, kiedy zobaczył jak bardzo się tym wszystkim przejmuję. Lekarz rodzinny zalecił mu badanie tomograficzne mazowieckie, dlatego też od razu znalazłam dla niego dobrego lekarza – koleżanki z mojego ulubionego forum poleciły mi takiego, który jest ponoć naprawdę świetny. Narzeczony dostał od niego wskazówki na temat tego czy ma przyjść na czczo i czy są jakieś badania, które musi wykonać przed tomografią. Samo badanie nie trwało bardzo długo – w tomografie wykonane zostały skany wybranych partii ciała i na tej podstawie lekarz miał później ocenić czy coś jest nie tak i co z tym zrobić, czy jednak wszystko jest w porządku. 

Badanie tomografem może wyglądać przerażająco, jeżeli znamy je z filmu, ale w rzeczywistości nie jest to nic złego – nie boli, jest nieinwazyjne i wcale nie trwa długo. Warto jest więc poświęcić te kilka minut, żeby upewnić się czy nic nam nie jest. Pamiętajmy tylko, by do wykonania badania znaleźć dobrego lekarza – kompetentnego i doświadczonego.