Przejdź do treści

Tania usługa detektywistyczna

Prywatni detektywi zazwyczaj prowadzą własną działalność gospodarczą. warto podkreślić z całą mocą, że działalność tego rodzaju powinna zostać zarejestrowana przez właściwe organy. Prywatny detektyw powinien także posiadać licencję na świadczenie swoich usług.

Jak powinna wyglądać umowa na usługę detektywistyczną?

usługi detektywistycznePrywatny detektyw powinien posiadać stosowną licencję na świadczenie swoich usług. Musi również przestrzegać obowiązującego go prawa. W przeciwnym razie może utracić licencję oraz zaufanie swoich klientów. W tej branży zaufanie to podstawa. Ustawa sprzed ponad dekady szczegółowo reguluje kwestie związane z usługami detektywistycznymi. Usługi detektywistyczne w dużej mierze polegają na przetwarzaniu danych osobowych oraz zdobywaniu szczegółowych, często poufnych informacji, na temat działalności podmiotów trzecich. Wiele osób zastanawia się and tym, w jaki sposób działalność prywatnych detektywów jest regulowana przez RODO. Oczywiście prywatny detektyw ma dostęp do poufnych danych osobowych. Powinien zachować należytą ostrożność w tym zakresie. Uzyskane informacje detektyw może przekazać wyłącznie swojemu mocodawcy. Klient z kolei sam decyduje, co zrobi z uzyskaną wiedzą. Oczywiście musi również przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych. Warto podkreślić, że w przypadku korzystania z usług detektywistycznych powinna zostać sporządzona stosowana umowa określająca warunki oraz cenę za podejmowane przez detektywa czynności.

Działalność biur detektywistycznych w Polsce reguluje stosowna ustawa sprzed ponad dziesięciu lat. Dzięki tej ustawie odbiorcy usług detektywistycznych mogą czuć się bezpieczni. Każdy prywatny detektyw powinien działać z poszanowaniem obowiązującego prawa. W przeciwnym razie czekają na niego srogie konsekwencje.