Przejdź do treści

System wentylacji mechanicznej jako odzyskiwanie chłodnego powietrza

Jednorodzinne domy dla niektórych wciąż pozostają w sferze marzeń. Aby takowy wybudować potrzebne są znaczne środki finansowe. Oczywiście niezbędną rzeczą jest także odpowiedni projekt nie tylko samego domu ale również wnętrza. W samym szkicu budowli należy uwzględnić szereg rzeczy dla elektryka oraz monterów wszelkich innych mediów. 

System rekuperacji jest przydatną rzeczą

system rekuperacji z PoznaniaDecydując się na różne, nowoczesne rozwiązania warto też zweryfikować system wentylacyjny a także ogrzewania w domu. Są to bardzo ważne kwestie, mające bezpośredni wpływ na wydajność domu oraz ilość pieniędzy jaką trzeba będzie wyłożyć za ogrzewanie bądź jego chłodzenie. Dlatego tak wiele osób decyduje się na system rekuperacji z Poznania. Dlaczego? Powód jest banalnie prosty. Można zastosować wentylację mechaniczną jako odzyskiwacz świeżego, ciepłego powietrza zimą przez co straty będą niewielkie. Latem zaś warto jest odzyskiwać chłodne powietrze. To spowoduje, że powietrze wewnątrz pokoi nie będzie się nagrzewało w szybkim czasie. Zaznaczyć jednak należy, że rekuperacja nie będzie działała jak klimatyzacja. Efekty nie będą tak spektakularne, jednak przy naszym klimacie zdecydowanie wystarczy. Rekuperacja staje się coraz bardziej popularna, szczególnie w domach jednorodzinnych. Projektant zajmujący się wykonaniem powinien poinformować nas o tym, aby cały sprzęt znajdował się w pomieszczeniu technicznym – garażu, garderobie, spiżarni. Co zapewne zaciekawi wiele osób, system wentylacji mechanicznej nie wymaga wybudowania kominów takich, jak przy tradycyjnej wentylacji. 

Chłodne powietrze jest nam szczególnie potrzebne latem, gdy temperatury są niezwykle wysokie. Dzięki odpowiedniej rekuperacji i odzyskiwaniu chłodnego powietrza można mieć jednakową temperaturę cały dzień.