Przejdź do treści

Stoliki dla dzieci

Urządzanie pokoju dziecka jest niewątpliwie jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dla rodziców. Jego zawartość musi być dostosowana do wieku dziecka. Im starsze dziecko, tym więcej potrzebuje mebli i wolnej przestrzeni do zabawy.

Jak wyglądają stoliki z serii Mamut?

stolik mamut dla dzieckaNiemowlęta nie potrzebują niczego więcej poza łóżeczkiem ze szczebelkami, miejsca do przewijania, szafy, lub komody na ubranka i ewentualnie fotela do karmienia. Kiedy zacznie raczkować, siedzieć i chodzić, to przyda się sporo, różnych zabawek. Kiedy dziecko zaczyna już stabilnie chodzić, to można kupić stolik Mamut dla dziecka. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od około dwóch, trzech lat. Jego konstrukcja jest bardzo lekka, ponieważ został wykonany z wytrzymałego plastiku, który może udźwignąć nawet pięćdziesiąt kilogramów. Stoliki są dopasowane wysokością do wzrostu dziecka i posiadają odpowiednio grube blaty. Brzegi stołu są nieco podniesione, aby w trakcie zabawy nie spadały z niego kredki, klocki, czy nie rozlał się na podłogę wylany napój. Do stolika Mamut możemy dokupić wykonane w tym samym stylu krzesełka z oparciem, lub małe taborety. Wszystkie elementy posiadają nóżki poszerzające się ku dołowi, co zapewnia lepszą stabilizację podczas siedzenia. Mebelki są na tyle lekkie, że samo dziecko może je przenosić. Maluchy bardzo lubią w wielu około przedszkolnym bawić się przy stole, dlatego w tym wieku zakup takiego mebelka będzie konieczny. Dzieci mogą przy nim rysować, malować, czy uczyć się czytać.

Stoliki i krzesełka kupimy w większości sklepów z meblami. Jednak najtaniej je kupimy w sklepach internetowych, gdzie będą dostępne w największej ilości i w wielu kolorach. Najpopularniejsze są stoliki czerwone, niebieskie i białe, bo pasują do każdego pokoju dziecięcego.