Przejdź do treści

Sprawdzone kolce na ptaki

Mieszkańcy takich miast jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Rzeszów często mają kłopot z gołębiami, które notorycznie przesiadują na parapetach. Przyjemnie jest je podziwiać z daleka lub będąc na rynku czy placu, gdzie jest ich najwięcej, ale nie pod własnym oknem.

Jak się montuje kolce na ptactwo? 

najlepsze kolce na ptaki

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z gołębiami wie, że są to bardzo hałaśliwe ptaki, które za nic mają nasze próby odstraszenia ich. Jeżeli przypadki im do gustu nasz parapet, to z pewnością szybko z niego nie zrezygnują, dlatego trzeba z nimi walczyć bardziej skutecznymi metodami. Najlepsze kolce na ptaki są w stanie zniechęcić każdego niechcianego intruza, który lata. Co najważniejsze, są bezpieczne dla ptaków i nie powodują ich kaleczenia. Kolce mają płaskie lub tępo zakończone czubki przez co ptaki się nie zranią, kiedy będą próbowały usiąść na parapecie. Na rynku jest wiele sposobów na odstraszenie gołębi, ale kolce są jednymi z najtańszych i do tego skutecznych. Niektórzy kupują sztuczne kruki, elektroniczne odstraszacze, które emitują odpowiednie dźwięki albo też zakładają siatki na całej powierzchni okna czy nawet balkonu. Kolce przede wszystkim zajmują mało miejsca i są łatwe w montażu. W sprzedaży znajdziemy kolce stalowe lub aluminiowe, posiadające pojedynczy lub podwójny rząd. Przeważnie się je przykleja sprzedaży?ej powierzchni w pionie lub poziomie. Ceny kolców zależą przede wszystkim od producenta, modelu i długości kolców, które dobiera się pod kątem gatunku ptaków, których chcemy się pozbyć.

Co prawda, po montażu kolców już nie postawimy na parapecie doniczek z kwiatami, ale na pewno pozbędziemy się niechcianych gości ze skrzydłami. Kolce mogą mieć stałą lub elastyczną podstawę, przez co sprawdzą się również jako ochroną gzymsów czy różnych figur dekorujących budynki.