Przejdź do treści
tania rachunkowość

Sposoby poprawiania błędów w taniej księgowości

Postanowiłam napisać artykuł o sposobach poprawiania błędów w księgach rachunkowych. Ci z was co są księgowymi będą wiedzieć o czym napisałam, ale ci którzy nie mieli do tej pory styczności z rachunkowością też powinni załapać o co chodzi.

Warszawska tania rachunkowość powinna być bezbłędna

tania rachunkowośćWarto nauczyć się czegoś nowego. Kto wie może kiedyś ta wiedza może się nam przydać. Na pewno przyda się przyszłym księgowym. Ja znam takie typowe błędy jakie można popełnić w księgach rachunkowych, gdyż mam biuro rachunkowe w Warszawie, dlatego na ich przykładzie przedstawię wam sposoby poprawiania błędów. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że bez względu czy w biurze jest tania rachunkowość warszawa, czy też drogo trzeba zapłacić za prowadzenie czyjeś księgowości to nie należy w ogóle popełniać błędów. Ale jeśli się one już zdarzą to powinniśmy je właściwie poprawić. Na przykład jeśli wpiszemy błędną kwotę, to powinniśmy taki zapis skreślić jedną linią, tak by zapis dalej był widoczny, tylko z tym, że będzie przekreślony, a obok tego wpisać poprawną kwotę i koniecznie trzeba postawić parafkę i datę sporządzonej poprawki. Prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga przecież od księgowego staranności i przejrzystości w ich uzupełnianiu. A co jeśli księgi te prowadzone są w różnych programach księgowych? Tam też można jak najbardziej poprawić zrobione błędy. Na przykład jeśli weźmiemy znowu przykład z błędną kwotą, to wtedy trzeba zrobić storno czerwone, to znaczy zapiszemy kwotę z minusem, jeśli było za dużo, a stosując storno czarne, nanosimy kwoty dodatnie.

Firma rachunkowa musi bardzo uważać by nie popełniać żadnych błędów, ale nikt nie jest nie omylny. Na pewno nie należy używać w księgach korektora, nie można zaklejać błędnego zapisu, nie można też zamazywać błędnego zapisu. To główne sposoby.