Przejdź do treści

Specyfika frezów ceramicznych

Wreszcie, po kilku latach wykonywania manicure hybrydowego zdecydowałam się na zakup frezarki. Wcześniej myślałam, że to urządzenie mi się nie przyda. Na moje skromne, domowe potrzeby zdecydowanie wystarczał mi do zmywania lakieru hybrydowego aceton, patyczki drewniane, folie oraz waciki bezpyłowe.

Czym jest frez ceramiczny?

frezy ceramiczneMyślałam, że ten zestaw w zupełności mi wystarczy. Jednak z czasem zrozumiałam, że było to dobre rozwiązanie na chwilę. Postanowiłam więc poszukać alternatyw. Chciałam żeby proces zmywania starego manicure hybrydowego trwał szybciej i sprawniej niż do tej pory. Przeszukałam więc internet, wypytałam moje koleżanki oraz zapytałam nawet o opinie znajomą kosmetyczkę. Wiele z nich powiedziało mi, że istnieje takie coś jak frezarka do paznokci. Jest to urządzenie, za pomocą którego pozbędziemy się starego lakieru. Sprawdzi się także jeżeli chcemy usunąć skórki przy paznokciach. Przeczytałam, że do frezarki potrzebne są frezy. Wyróżnia się następujące typy: frezy ceramiczne, karbidowe, diamentowe oraz filcowe. Każdy z nich służy do czegoś innego. Największą popularnością cieszy się frez ceramiczny. Jakie jest jego przeznaczenie? Ten rodzaj frezu służy do zdejmowania masy akrylowej oraz żelowej. Przydaje się także, gdy chcemy usunąć skorki. Frez ceramiczny jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz pęknięcia. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie nagrzewa się jak to bywa w przypadku innych frezów.

Plusem jest też to, ze nie powoduje drgań. Wiele kosmetyczek chwali go również za jego komfortowe i sprawne użytkowanie. Cieszę się, że zdecydowałam się na zakup samej frezarki, jak i różnych frezów. Szczególnie do gustu przypadł mi właśnie frez ceramiczny. Z jego użyciem ściąganie hybryd i żeli jest dużo prostsze.