Przejdź do treści

Spawanie na wysokości i wadliwy komin

Kiedy kupowałam starą fabrykę to nie sądziłam, że będzie z nią taki kłopot. Niby cały budynek był w stanie dobrym, musiał jedynie przejść kompleksowy remont. To było jednak lepsze, niż budowa fabryki od podstaw.

Spawanie na wysokości jest trudne

spawanie na wysokości mig magNajwiększy problem to dla mnie były kominy. Ich podstawa wyglądała na solidną i nadającą się do użytkowania. Jednak góra była już bardzo przerdzewiała i z pewnością mogła się nawet zawalić. Nie mogłam do tego dopuścić. Zaczęłam się zastanawiać czy jest możliwe naprawienie takiego komina. Przeszukiwałam internet w poszukiwaniu informacji i znalazłam jak jest wykonywane spawanie na wysokości mig mag. Zdjęcia i opis wskazywał na to, że ta firma zajmuje się takimi skomplikowanymi pracami. Zadzwoniłam do nich i okazało się, że spawanie na wysokości mig mag to ich specjalność i już niejeden komin w taki sposób naprawili. Musiałam zamówić tylko część komina, a oni ją dospawają do podstawy. Bardzo mnie to ucieszyło. W końcu zawsze to jakaś oszczędność pieniędzy. Panowie powiedzieli mi także, że takie spawanie nie trwa długo, bo ich fachowcy robią wszystko szybko i sprawnie. To dodatkowo mnie przekonało do tej usługi, no chciałam jak najszybciej przejść do innych rzeczy i zacząć pracę. Chciałam być jednak obecna na budowie i widzieć jak to wszystko jest zrobione. Faktycznie, specjaliści bardzo szybko się z tym uwinęli, mimo iż odpowiednie usadowienie komina nie było łatwe. Po skończeniu przyglądałam się ich pracy i w zasadzie nie było widać łączenia tych kominów. Wiadomo, że nowy komin się odznaczał, ale nie było to aż takie ważne dla mnie.

Ważne, że teraz komin jest już cały i wszystko dobrze się skończyło. Teraz można przejść do dalszego remontu fabryki i do wykończenia wnętrz. Już będzie z górki.