Przejdź do treści

Spadek i godne polecenia mieszkania

Problemy spadkowe dotyczą większości ludzi. Czasem dostajemy w spadku coś wartościowego, a czasem przejmujemy po kimś długi. Prawo spadkowe jest bardzo skomplikowane, dlatego niekiedy potrzebujemy zasięgnąć porady, bardziej obeznanych w tym ludzi.

Godne polecenia mieszkania w Bydgoszczy są drogie

mieszkaniaBardzo często w spadku otrzymujemy domy lub godne polecenia mieszkania w Bydgoszczy. Jeśli są one w jakimś dużym mieście jak na przykład Bydgoszcz czy Wrocław, to mamy naprawdę spore szczęście. Mieszkania w miastach są stosunkowo drogie, więc wpada nam automatycznie w kieszeń minimum 200 tysięcy złotych. Jednak jak to bywa ze spadkiem, bardzo trudno jest go wyegzekwować. Jest to problem ciągnący się od lat. Możemy kogoś kochać i darzyć ogromnym szacunkiem, ale pieniądze kompletnie zmieniają ludzi. Czasem też niesłusznie zostaje podzielony majątek i tracimy część, która prawnie nam się należała. Mieszkania można w pewien sposób podzielić. Tak samo jest zresztą z domami. Ktoś może dostać jedną połowę, a druga osoba drugą. Jednak jak podzielić mieszkanie, które zasadniczo nie ma pięter? Jest to raczej sytuacja bez wyjścia. W sądach toczy się mnóstwo spraw spadkowych. Najczęściej odwołujemy się od decyzji bądź wnioskujemy o zrzeczenie się spadku. Jeśli jednak ktoś mieszkanie przed swoją śmiercią przepisał, nie możemy wnioskować o przyznanie nam jakiejś jego części. Tak jest tylko w przypadku dóbr, które nie zostały podzielone i rzeczy nieprawnie zabranych. Na mieszkania jest ogromny popyt, wiec niezmiennie ludzie się nimi interesują. To całkiem normalne, patrząc na to, ile przeciętne mieszkanie kosztuje.

Jednak zamiast takiego spadku, ja bym wolała już sama nabyć nieruchomość. Prawo niestety bywa zawiłe i czasem latami trzeba czekać na rozstrzygniecie sprawy. Dlatego lepiej na spadek nie czekać, a samemu w coś zainwestować.