Przejdź do treści

Skuteczne postępowanie upadłościowe

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy mogą zdecydować się na ogłoszenie upadłości, bądź restrukturyzacji, gdy działalność nie przynosi zysków i istnieje ryzyko bankructwa. Taką samą możliwość od jakiegoś czasu mają także osoby fizyczne, które popadły w zbyt duże zadłużenie.

Niedroga upadłość konsumencka

upadłość konsumencka kancelaria białystokTego typu proces ma na celu oddłużenie osób fizycznych. Umożliwia im to rozpoczęcie nowego, spokojnego życia. Nie mniej jednak sprawia to, że dług, który posiadali nie będzie w żaden sposób regulowany, albo zostanie uregulowany w nieznacznym stopniu. Powoduje to przede wszystkim konieczność zastanowienia się nad słusznością tego typu procesów. Warto jest także zwrócić uwagę na kwestię bardzo liberalnych przepisów w tym aspekcie. W związku z tym bardzo ważne może okazać się między innymi postawienie się w roli wierzyciela, który nie odzyska należnych mu pieniędzy. Nie mniej jednak zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże. Z tego też powodu istnieją nawet kancelarie, które specjalizują się w tego typu sprawach. Jeśli chodzi o proces taki jak upadłość konsumencka kancelaria białystok jest miastem, w którym znajdziemy fachową pomoc w tym względzie. Warto jest z tego choćby powodu sprawdzić, jakie dokumenty powinniśmy dostarczyć, aby prawnik mógł podjąć określone działania. Na ogół konieczne będzie przede wszystkim przedstawienie zaświadczenia o dochodach, a także informacji o toczących się postępowaniach egzekucyjnych.

Z tego też względu warto jest skompletować wszelkie wymagane dokumenty i w ten sposób rozpocząć próbę uzyskania wyroku, w którym zostanie ogłoszona upadłość konsumencka względem naszej osoby. Sam proces przed sądem może trwać nawet kilka lat. Warto jest w związku z tym przygotować się na odpowiednio dłuższe oczekiwanie.