Przejdź do treści

Skuteczne metody na kleszcze

Jeśli mamy kota, który uwielbia wychodzić z domu na spacer z nami albo porusza się po własnych ścieżkach to powinniśmy dbać o jego zabezpieczenie przed kleszczami, pchłami oraz pasożytami. Aby uchronić kota przed najpopularniejszym pajęczakiem roznoszącym bardzo często boreliozę to musimy zapoznać się z różnymi sposobami.

Dobór metody przeciw kleszczom u kota

ochrona przeciw kleszczom dla kotaChcący, aby nasz pupil żył nam długo i cieszył się nieskazitelnym zdrowiem musimy zadbać o jego profilaktykę przeciw pasożytom oraz kleszczom. Dlatego niezbędna będzie odpowiednia ochrona przeciw kleszczom dla kota, a obecnie jest wiele prostych metod na to. Przede wszystkim kąpiele w szamponie mającym składniki lecznicze, jednak zabieg ten musimy powtarzać przynajmniej co dwa tygodnie, aby utrzymać wystarczający poziom składników zabijających pajęczaka. Warto też założyć kotu obrożę, aczkolwiek tutaj musimy mieć na uwadze, że to ochrona głównie szyi i głowy. W sklepach znajdziemy też takie produkty jak spreje, spot-ony albo proszki do wcierania w futro. Najbardziej skuteczną metoda mogą być leki doustne, jednak to musimy konsultować z naszym weterynarzem. Nie zapominajmy też, iż nigdy nie mamy 100% pewności przed zapobieganiem ugryzień kleszcza, dlatego regularnie sprawdzajmy futro naszego czworonoga oraz strzyżmy trawniki w naszym ogrodzie, aby być spokojnym oraz utrzymać kota w zdrowiu przez całe jego życie. 

Odpowiednie dbanie o to, aby nasz kot wychodzący nie został ugryziony przez kleszcza jest bardzo ważne, gdyż zapobiega to wszelkim chorobom i powikłaniom roznoszonym przez te pajęczaki. Poszukajmy różnych rozwiązań, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się o naszego pupila, a przede wszystkim regularnie kontrolujmy jego futro dla naszej własnej pewności.