Przejdź do treści

Samodzielna uprawa konopii

  • przez

Zapewne wielu z Państwa postrzega konopie jako coś bardzo złego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zarówno konopie siewne zwane przemysłowymi jak również konopie indyjskie posiadają w swoim składzie bardzo dużo cennych składników, które mogą świetnie wpływać na nasze zdrowie oraz poprawią także nasze samopoczucie. Warto jednak wiedzieć na co zwracać uwagę.

Najlepsze nasiona konopii

amnesia haze nasionaGeneralnie o konopiach dość często słyszy się same negatywne opinie. Wywodzą się one głównie z niewiedzy tych osób, które te teorie głoszą. Określanie marihuany jako czegoś bardzo złego jest zdecydowanie niepoprawne ponieważ rośliny te niosą ze sobą naprawdę całe mnóstwo korzyści. Bardzo dużo osób chwali sobie przede wszystkim odmianę Amnesia Haze nasiona tej odmiany pochodzą głównie od firm znajdujących się w Amsterdamie. To co wyróżnia wspomnianą odmianę to przede wszystkim bardzo duże stężenie THC. W tych roślinach znaleźć go można nawet ponad 25% co zdecydowanie jest świetnym wynikiem z porównaniu z innymi odmianami. Konopie z gatunku Cannabis Sativa posiadają również bardzo ciekawe właściwości poprawiające pracę naszego układu nerwowego. Z najnowszych badań wynika, że systematyczne spożywanie produktów konopnych może w bardzo dużym stopniu zmniejszać ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera czy Parkinsona. Odmiana Amnesia Haze jest stosowana również w przypadku osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym.

Mówiąc o konopiach warto też wspomnieć o ich wpływie na leczenie bezsenności. Systematyczne korzystanie z produktów konopnych może sprawić, że problem z zasypianiem już nie będzie nas dotyczył. Dużo słyszy się również o tym, że konopie zawierają w swoim składzie mnóstwo przeciwutleniaczy. Oznacza to, że mogą one pomagać nam w walce z nowotworami.