Przejdź do treści
agencja pracy tymczasowej

Rynek pracy objęty przez pracowników ze wschodu

Pracuję jako krawcowa w bardzo dużej firmie produkującej torby ze skóry. Jak skończyłam liceum, a było to lata temu to nie wiedziałam tak na prawdę czym mam się zająć i co przyniesie mi radość. Moja mama była kucharką, a tata stolarzem i zawsze podziwiałam ich za to, że mają tak zwany fach w ręku, że mimo wszystko zawsze gdzieś się mogą zatrudnić.

Agencja pracy tymczasowej i poszukiwanie pracy

agencja pracy tymczasowejPostanowiłam że zostanę krawcową. Poszłam do szkoły policealnej i nauczyłam się szyć. Potem sama uczyłam się różnych sztuczek i nie ukrywam, że w swoim fachu nie znam tak dokładnej i skrupulatnej osoby jak ja. Kiedyś mówiłam, że nigdy nie będę pracować u kogoś i swój salon utrzymam mimo wszystko, wyznawałam zasadę, że po pierwsze szyję zawsze wszystko oddaję na czas, a przy tym ludzie wiedzą, że zawsze mogą liczyć na kawę albo herbatę w moim salonie, usiąść ze mną gdy pracuję i poopowiadać mi o sobie czy swoich problemach. Trochę krawcowa trochę psycholog, niektórzy się ze mnie śmieją Jednak teraz przyszły takie czasy, że musiałam zrezygnować ze swojego salonu i poszukać czegoś. Agencja pracy tymczasowej nie wiele mi proponowała. Znajdowali mi posady na produkcji, robiłam chyba wszystko. Wszystko przejęli pracownicy ze wschodu i to ich chętniej się teraz zatrudnia bo płaci się im mniej. To jest niesprawiedliwe, ale takie jest prawo dżungli. Co zrobić. Pracownicy z Ukrainy są praktyczni e w każdym przedsiębiorstwie w naszym regionie i nikogo to już nie dziwi. Na dodatek powstał ten cały leasing pracowniczy i teraz kiedy gdzieś kogoś brakuje to firmy wymieniają się między sobą pracownikami, nie muszą szukać kogoś nowego. Jednak pewnego dnia zainteresowała mnie oferta pracy w bardzo dużej firmie.

 

Długo się zastanawiałam, ale stwierdziłam, że to zawsze jakieś wezwanie. I tak dałam się namówić, a dziś szyję piękne torby, nawet czasem proponuje pewne udoskonalenia w kwestii doboru trwalszego materiału i projektanci bardzo cenią sobie moje zdanie. Czuję, że niedługo awansuję bo niejednokrotnie brałam już udział w obradach przy projektach.

Jeśli szukasz rzetelnej agencji pracy polecam stronę  http://www.tassowork.pl