Przejdź do treści

Różnorodność sufitów napinanych

  • przez

 

Sufity napinane są jednym z nowoczesnych materiałów wykończeniowych opartych na innowacyjnych technologiach wypierających powoli znane powszechnie tradycyjne techniki budowlane. Sufit napinany to materiał lekki i nie wymagający dużych nakładów pracy podczas montażu. Powłoki sufitowe przygotowywane są po zrobieniu pomiaru przez przedstawiciela firmy produkcyjnej.

Lekkie sufity napinane

sufit napinany barrisolPowłoki sufitów napinanych to bardzo lekki materiał produkowany z tworzyw sztucznych takich jak membrany pvc i poliestrowych oraz tkanin satynowych. Najlepsze membrany i tkaniny cechują się bardzo dużą podatnością na nawet skomplikowane kształtowanie powierzchni co pozwala tworzyć bardzo efektowne sufity napinane. Producenci sufitów napinanych oferują bardzo podobny zakres modeli opierający się przede wszystkim na jednowarstwowych sufitach matowych, z lustrzanym odbiciem, spawanych zawierających więcej niż jedną powłokę, podświetlanych, wyspowych, sufitach z nadrukami oraz skomplikowanych sufitach wielowarstwowych. Sufity napinane można łączyć ze specjalistycznym oświetleniem led lub systemami światłowodowymi co pozwala budować odpowiedni klimat wnętrza. Świetnym tego przykładem są sufity napinane Barrisol, w które umiejętne łączenie światła i fantazyjnych układów powłoki osiąga perfekcję. Sufity napinane w doskonały sposób maskują wszystkie wady właściwego sufitu oraz przewody i rury instalacyjne. Stanowią też zasłonę dla okablowania własnego oświetlenia.

Sufity napinane występują w różnych grupach cenowych w zależności od rodzaju powłoki i stopnia skomplikowania konstrukcji. Na cenę ma również wpływ liczba punktów świetlnych i rodzaj szyn mocujących. Koszty sufitu wzrosną wraz z liczbą kątów i obrysów rur, które należy wykonać w powłoce. Jeżeli sufit będzie układany na wysokości powyżej 5 metrów również należy się spodziewać wzrostu kosztów.