Przejdź do treści

Różnorodne usługi glazurnicze

W czasie prac wykończeniowych przy budowie domu albo w czasie remontu generalnego niezbędne są nam usługi wielu fachowców, którzy zajmą się poszczególnymi częściami domu, np. całą elektryką czy położeniem paneli podłogowych. Niezbędne są nam także usługi glazurnika, który zajmie się płytkami na podłogach i ścianach.

Jakie usługi świadczy glazurnik?

usługi glazurnicze mazowieckiePrzed położeniem nowych płytek konieczne może się okazać przygotowanie podłoża. Tym także zajmują się glazurnicy – mogą oni skuć stare płytki ze ścian oraz podłóg. Na posadzkach często należy wylać wylewkę samopoziomującą, aby pozbyć się wszelkich nierówności. Zależnie od tego, jaki posiadamy prysznic, w łazienkach należy zachować odpowiedni spadek, aby woda pod prysznicem spływa do odpływu. Poza wykonaniem wylewki, glazurnicy zajmują się także zagruntowaniem powierzchni, tak aby posiadała ona o wiele lepszą przyczepność. Po zakończeniu tych prac, należy zająć się ułożeniem płytek, a następnie wykonaniem fug. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od miejsca układania płytek, ich rozmiaru i jakości będzie zależała cena tych usług. Jeśli chodzi o to ile należy zapłacić za różne usługi glazurnicze mazowieckie i inne polskie województwa posiadają dość zbliżone ceny. Najdroższe płytki do ułożenia to płytki wielkoformatowe, ale niektóry glazurnicy życzą sobie więcej za równe układanie płytek, które fabrycznie posiadają nieco rozbieżne wymiary – praca z takim materiałem jest o wiele trudniejsza. Droższe może być też układanie płytek na schodach.

Poza zwykłymi płytkami, osoby świadczące usługi glazurnicze kładą też cokoły (w ofercie jest również wkucie cokołów w tynk), gres, spieki kwarcowe. Doświadczeni glazurnicy z artystycznym zacięciem położą też mozaikę, na przykład w łazience, a inni mogą wykonać stopnice a ryflowaniem antypoślizgowym.