Przejdź do treści
baterie kondensatorów

Rozdzielanie prądu i baterie kondensatorów

  • przez

Interesując się tym jak przepływa prąd i jak rozdzielany jest prąd na poszczególne domy i gospodarstwa warto zwrócić uwagę na stacje transformatorowe. Na wsiach i terenach około wiejskich to centralne miejsce do rozdzielenia elektryczności na całą wieś.

Baterie kondensatorów może kupić każdy

baterie kondensatorówCzęsto stacje transformatorowe stoją w centrum wsi, na uboczu drogi. Do stacji musi być dobry dojazd, wszak często może ulegać awariom więc ekipa energetyczna bądź elektrycy muszą tam dojechać. I to na dobrą sprawę to tylko oni powinni się kręcić w pobliży nich. Dla osób bez wykształcenia elektrycznego przebywanie w pobliżu może być tragiczne w skutkach. Bo nigdy nie wiadomo co się może stać podczas stania czy siedzenia zaraz obok pomieszczenia pod dużym napięciem. Nie na darmo drzwi od wejścia ozdobione są trupią czaszką. A co elektrycy mogą znaleźć w stacji? Na przykład rozdzielnice średniego napięcia i rozdzielnice niskiego napięcia. Rozdzielnice niby się nie różnią ale tylko na pierwszy rzut oka. Bo rozdzielnice średniego napięcia to przede wszystkim dostawa prądu do miast do dużych ośrodków do największych z dużych metropolii. Natomiast rozdzielnice niskiego napięcia zajmują się tym co najważniejsze dla dystrybucji prądu czy podłączaniem i rozłączeniem sieci energetycznych. Zadanie najważniejsze i bardzo odpowiedzialne. Bo mogą szybko zareagować i wyłączyć zepsutą, zagrażającą życiu i zdrowiu sieć. Z pojęciami tymi wiążmy również szafy sterownicze. To miejsce gdzie w przypadku awarii znajdziemy zapasowe sterowniki do obu rozdzielnic. Jest to dla nich coś w rodzaju gabinetu szefa lub konserwatorium. To tu rządzi się wszystkim. Ciekawą rzeczą są natomiast odporne baterie kondensatorów. Są do kupienia przez każdego z nas, ale obsługiwać powinni je tylko specjaliści . I warte kupna są jedynie gdy nasze zużycie energii binarnej jest powyżej przeciętnej. A raczej rzadko tak jest, przeciętna rodzina nie jest w stanie tego zrobić.

I nie warto również dokonywać zakupu większej baterii, myśląc że się uda przyoszczędzić. Bo będzie zupełnie odwrotnie. Połowa komponentów będzie wtedy nieużywana, jednocześnie rdzewiejąc i tracąc swoją wartość.