Przejdź do treści

Rowery górskie niezniszczalne na szlaku

  • przez

Specjalnymi rowerami dedykowanymi do jazdy po górach są rowery górskie. Jak sama nazwa wskazuje służą one właśnie tym miłośnikom jednośladów, którzy jeżdżą po górskich szlakach. Jakie cechy powinien posiadać dobry sprzęt do jazdy po górach? Powinien być mocny, solidny i mieć naprawdę odporne uderzenia obręcze kół. A do tego solidny osprzęt.

W góry można pojechać Ramblerem

Romet Rambler R6.2Są takie rowery, które można polecić każdemu. Nie robiąc nikomu reklamy można napisać, że pewien polski producent rowerów znany jest ze swojej jakości na całym świecie. Kolejne pokolenia Polaków jeżdżą na rowerach wyprodukowanych przez markę Romet. Jeśli chodzi o jazdę po górskich bezdrożach to polecanym modelem jest Romet Rambler R6.2, który cechuje się bardzo solidną konstrukcją. Koła przymocowane są do bardzo mocnej ramy. Nie ma najmniejszej możliwości, żeby rower nie przetrwał szybkiej jazdy w dół po nawet najbardziej stromym szlaku. A przecież wiadomo, że najlepszą zabawą w górach jest jak najszybsze zjeżdżanie po szlakach w dół i filmowanie wszystkiego sportową kamerką. Każdy miłośnik rowerowego off-roadu doskonale wie, że rower musi wytrzymać nawet największe trzęsienie i uderzenia. W przeciwnym wypadku po dobrym zjeździe nie byłoby czego zbierać. Dlatego każdy rower przeznaczony w góry musi być zrobiony maksymalnie solidnie. Wspomniany Rambler ma bardzo mocną ramę wykonaną z doskonałej odmiany aluminium.

Wybierając rower do jazdy po górach trzeba zwrócić uwagę na wszystkie aspekty związane z bezpieczeństwem. Solidna rama aluminiowa, najlepszej jakości hamulce czy odpowiedni bieżnik opon – to parametry praktycznie podstawowe jeśli chodzi o jazdę po górach. Na pewno warto w tym miejscu wspomnieć, że rowery górskie są najczęściej kupowane jako prezenty komunijne.